Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

За защитите на WordPress проектите на 7 май 2017 г.

Колеги, споделям няколко думи относно защитите на WordPress проектите, които са планирани за 7 май (следващата неделя) следобед.

Ще ви излезе домашно, където да качите URL към вашия сайт. Напомням, че по задание трябва да имате URL в Интернет, където е вашият WordPress сайт. Може да е на платен или безплатен хостинг с платен или безплатен домейн (или subdomain).

За проверките сме събрали армия от 10-12 проверяващи, които ще гледат критериите от заданието.

Носете си лична карта или документ за самоличност, за да потвърдите, че сте който трябва да бъдете.

Позволено е онлайн участниците да се явят на живо за защита, но може и отдалечено по Skype. Ще пратим 10-тина Skype accounts + разпределение. И обратното е позволено -> присъствен студент да се яви онлайн.

Поради големият брой проверители, няма да има разписание по часове, а всички ще дойдат между 14 и 16 часа и ще ги проверим без график. Вярвам, че до към 20 часа ще приключим и с онлайн проверките.

При добър проект проверката може да е само 5 минутки -> просто попълваме точки във всички колонки на таблицата.

Процесът на оценяване ще е нещо такова:

1) Проверка на лична карта
Проверяваме човека по лична карта. Намираме го по username и си записваме URL на проекта.

2) Live in Internet + Domain (published Web site in Internet, on a custom domain) - 0…4 score
Курсистът показва сайта и гледаме дали е на живо в Интернет (или локално от лаптоп) + дали е на собствен домейн (може да е безплатен домейн (примерно pesho.noip.com или top-level домейн, примерно gosho.bg).

3) Site Structure (theme, layouts, navigation, widgets, menus, technical implementation) - 0…6 score
Курсистът трябва да покаже каква WP тема е ползвал, страници, публикации, навигация, менюта, widgets от админ панела на WordPress (wp-admin). Гледа се дали сайтът изглежда правилно като структура. Примерно дали някой не е правил менюта на ръка с hard-coded HTML вместо да ги редактира през menus редактора във WP.

4) Design, Usability, Responsive, Compatibility (good looking site, modern, responsive) - 0…4 score
Гледа се дизайнът да е приятен, проверява се задължително на по-малък екран дали е responsive или се чупи, както и дали няма очевидни usability issues.

5) Meaningful Content (original, high-quality content, not “lorem ipsum”) - 0…4 score
Гледа се дали има смислено съдържание: страници, публикации, картинки, всичко. Сайтове с празни страници или "lorem ipsum" текстове са слаби. Сайтове с истинско съдържание по темата на сайта (смислени страници, статии и подходящи картинки) се оценяват високо.

6) Use of Plugins (correct use of WP plugins) - 0…2 score
Курсистът показва какви плъгини е ползвал и за какво.

7) Bonus (extra, non-required work, bringing more value to site users) - 0...5 score
Бонус се дава само на проекти, които са направили нещо впечатляващо, примерно готина custom тема, правена от автора на проекта или пък advanced функционалност (примерно сайт за недвижими имоти или сложен уеб магазин)

Следващата седмица ще ви пратим и официален мейл с покана за защитите на проектите.

На 3 май (сряда) ще съм на линия за всякакви въпроси по проектите.

Официалната поправка за WordPress курса е на 12 май (петък) от 10:00 часа.

Наков

2
WordPress Basics 29/04/2017 18:34:23
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки
Best Answer

Колеги, бях писал за 7 май (неделя), че защитите почват сутринта, но се оказа недоглеждане на календара от моя страна. Защитите ще са следобеда, от 14 часа нататък. Извинявам се за объркването.

0
N.Petkov avatar N.Petkov 2 Точки

Здравейте, г-н Наков!
Записах този курс, за да придобия умения за работа с платформата на WordPress. С радост споделям, че това са едни от най-добре похарчените ми финанси и време. Научих повече отколкото очаквах. Благодаря Ви!
Не мога да защитя проекта си в неделя. Не съм готов. Моля, не го приемайте като неуважение! Не съм започвал курса, за да получа сертификат. По тази причина не изпращах и домашни (но съвестно си ги изпълнявах).

С уважение и най-добри пожелания,
Никола

1
antoniyapp avatar antoniyapp 1 Точки

Здравейте,

кога да очакваме резултатите от защитата,проведена на 07.05?

1
Rozalya avatar Rozalya 0 Точки

Здравейте, 

искам да се явя на поправка  на 12 май за повишаване на оценката (оправила съм си бъговете по сайта ). Мога да го направя, обаче само писменно по скайп, нямам техническа възможност за разговор, въпроса ми е ако ви предоставя сканиран документ за самоличност, данните на сайта и съм на лининя за върпоси дали бихте ме допуснали?

-1
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Ами прати сайта да го прегледаме на info@softuni.bg. Принципно трябва да защитаваш, но ще проявим гъвкавост.

Наков

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.