Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

[Exam Results] HTML & CSS - Оценки

Здрвейте колеги,

След доста положени усилия успяхме да проверим всички изпити, да изчислим присъствията, точките от домашни и проверки на домашни, точките от teamwork проектите, да калкулираме всички бонуси и да извадим финалното класиране за изпита по Web Fundamentals (HTML & CSS). Както обикновено, можете да видите резултатите си в своя профил (https://softuni.bg/users/profile/show).

Малко пояснения:

  • Точките от изпита са изчислени по критерии според условията на задачите за всяка задача поотделно и са скалирани от 0 до 80 за онлайн студенти и от 0 до 75 за присъствени студнти.
  • Изпитът беше проверен на ръка от трейнърския състав и затова се забавиха резултатите. От 340 явили се на изпита, 330 преминават успешно курса (имат среден 3.00 или повече).
  • Резултатите от екипната работа са базирани на средната оценка от 5 оценяващи и са еднакви за всеки участник от всеки екип.
  • Студентите, които са заявили участие в екипната работа, но не са се свързали със своя отбор и не са участвали, получават наказание от -5 точки (както сме обявии предварително).
  • Пренасали сме оценки от Телерик академията на който се е обадил предварително и сме ги приравнили към нашите точки по формула 30% HTML + 70% CSS.
  • Давали сме бонуси на участвалаите в допълнителните доброволни занимания към СофтУни (асистенстване, подготовки за изпити, активност във форума и подобни). Общата сума на бонусите за един човек е до 10 точки (както сме обявили в началото на курса). Само двама души имат максималния бонус от 10 точки.
  • Давали сме стандартни точки за домашни (до 5 точки) и проверка на домашни (до 5 точки). Формулата е на базата на броя предадени / проверени домашни и качеството (според оценките и оценките на оценките).
  • За присъствията сме давали стандартно до 5 точки (за присъствените студенти) за 10 присъствия по време лекциите.

Поздравления за успешното приключване на курса!

26
Web Fundamentals - HTML5
Gunslinga avatar Gunslinga 7 Точки

А само с оценка над 5 и 50 ли се води като взет с отличие, или има някаква по-долна граница. Не можах да намеря информация по този въпрос, може и да съм пропуснал.

0
dimitarstoyanov90 avatar dimitarstoyanov90 164 Точки

Еми най-вероятно както си е по шестобалната система -> 5.49  Много добър; 5.50+ Отличен

1
alea_him avatar alea_him 128 Точки

За предишните изпити 'взет с отличие' е над 5,00, най-вероятно това ще важи за всички изпити.

ПС. Какво точно в отговора ми заслужава 'минуси'?! Явно има много хора без работа в този форум :)

Това е информация от постове на Петя и самия Наков!

 

12
nikolay.dimov83 avatar nikolay.dimov83 143 Точки

Някой плющи минуси на поразия в тази тема - вчера ми направи впечатление, че постовете на aluin, Plami и Karlie също бяха сапунисани - аман от хейтъри.

Учете си за изпитите бе хора - работодателите не дават пари за цъкане на минуси!

5
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Възхищавам се на трейнърите, как и откъде са намерили сили да проверят всички задачи (340 х 4)!

Машини!

Поклон, господа! :D

5
lostm1nd avatar lostm1nd 121 Точки

Доста работа са имали, да. Аз предлагам за следващия курс да нагърбят отличниците от този с проверката ; ). Естествено трябва да се разработи и въпросник, по който да се проверява.

2
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

То навярно така и ще стане - най-добрите астистенти нищо чудно другата година да станат направо трейнъри и да водят тези курсове (съответно и да ги проверяват), както сега Теди и Владо ни преподават :)

1
pichowskii avatar pichowskii 37 Точки

Това, че някой на този курс е бил отличник не означава, че знае материала за следващия курс също толкова добре.

0
anton_cholakov avatar anton_cholakov 88 Точки

Очаквах оценките от Телерик да ми донесат оценка поне 5.00 и не отидох на изпит.. В крайна сметка:

Точки: 20.07
Място: 445

.. при условие, че съм си предавал домашните и съм проверявал такива (средно по 6-7 на тема)

 

Както и да е, въпросът ми е когато се явя на поправка и изкарам примерно X брой точки, домашните, които съм предавал и проверявал, teamwork точките, които имам сега ще се добавят ли към тези X точки ?

 

EDIT: Благодаря за бързата реакция! :)

4
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Според мен още не са отчетени приравнените оценки от изпитите в Телерик!

0
anton_cholakov avatar anton_cholakov 88 Точки

Изглежда е така, скоро ще разберем :)

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Това го бяхме пропуснали и го оправихме. Имаш вече нова оценка.

5
VenIT avatar VenIT 63 Точки

Здрвейте колеги,
 първо да кажа,че оценката изобщо не ме интересува,но ми е любопитно какъв е прага за отличен резултат,
щом при 365т от изпита или 91% успеваемост имам мн.добър. За сведение в Телерик изпитите са ми взети с Отличен.
Иначе браво,справихте се бързо с проверката.

4
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки
Отличен даваме при много висок резултат на изпита (над 380 точки) или много висок общ резултат (смята се по формула и над 6.00 остава 6.00).
3
Aluin avatar Aluin 76 Точки

Ох аз съм много доволна.. при положение че съм онлайн имам:

от изпита 400т. Общо: 100.6, Място: 14 ...  laughing so happy!

11
lostm1nd avatar lostm1nd 121 Точки

Браво! Как си успяла да събереш толкова много точки онлайн? Аз съм само със 85,85 ; )

1
Aluin avatar Aluin 76 Точки

А де и аз не очаквах :) .. Може би съотборниците добре са ме оценили също, благодаря им.. на отборната имаме 10 btw.. 

0
Flyer avatar Flyer 150 Точки

Здравейте. Ето и равносметката за мен:

Екипен проект - 10.0/10

Изпит - 400/400

Точки - 101.71

Място - 11

 

Поздрави на всички успешно преминали курса!

4
pichowskii avatar pichowskii 37 Точки

Къде мога да видя оценката от екипния проект? Аз съм онлайн обучаващ се?

0
LittleNinja avatar LittleNinja 71 Точки

Web Fundamentals (July 2014)
Practical Exam: 400

Точки: 90
Място: 86

Отличен (6)

Аз доволеен! cool

3
nikolay.dimov83 avatar nikolay.dimov83 143 Точки

При мен нещата стоят по следния начин:

 

Точки: 91.05
Място: 70

 

 

Отличен (5.8)

Искрено се радвам, че се връщаме на алгоритмите, където се чувствам в свои води. Това позициониране и стилизиране буквално ми изпили нервите.

8
Plami avatar Plami 373 Точки

Аз съм доволна от резултата си :) Явно това натъманяване се отдава повече на жените :D

Като човек, който досега не беше чувал никога за HTML&CSS имам 4.70. Явно ще се пие бира ... отново ;)

 

1
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Добре де.. а точките от екипната работа са еднакви за всички от отбора или за всички ,взели участие в работата. Защото ако е първият случай, неучаствалите имат плюс 9-10 точки, минус 5, остават 4-5 точки бонус и излиза, че винаги си на далавера да се запишеш за екип. Е, ще имаш негативни мнения от съотборници в досието, но що се отнася до точкуването ще си напред.

1
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Според мен, негативните коментари от съотборниците са по-страшни от плюс или минус някви 5 точици за някакъв си изпит...

Това, което Наков постоянно ви повтаря, че никой работодател (логично) няма да вземе, камо ли пък да търпи някой с негативно досие, определено не е случайно ;)

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Тези които не са участвали, а са се записали, не само че не са им дадени 10 точки, а са им взети и по 5 още. Освен това не им е разрешено да оценяват!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.