Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

milentertimend avatar milentertimend 25 Точки

Лаптоп за JavaScript Developer

Мисля да ставам JavaScript Developer. Светлин Наков неколкократно е казвал, че ако ще се занимаваш с програмиране, лаптопът ти трябва да е с двуядрен или четириядрен процесор поне i5, 8 GB RAM и абсолютно задължително с SSD диск. В тази връзка искам да попитам това важи ли и за обучението по професията JavaScript Developer, имайки предвид че там нещата се случват основно в браузъра? ЗА HTML+CSS и JavaScript необходим ли е конкретно SSD диска или е повече като екстра?

Тагове:
0
Хардуер
Kiril98 avatar Kiril98 66 Точки

Тези характеристики, които изброи са задължителни за който и да е програмист, а не само за JS дивелъпър. Така че да, необходим е. :)

0
milentertimend avatar milentertimend 25 Точки

Аз съм начинаещ и досега не съм срещал затруднения от липсата на SSD диск при решаването на задачи от JavaScript курса, само при C# има известно забавяне. Какво би ми помогнал SSD диска при JavaScript конкретно? Моля да ми отговарят хора, които си изкарват хляба с JavaScript и не са тийнейджъри, а не такива като мен, които те първа ще се обучават.

0
06/05/2017 01:38:34
SvilenYanovski avatar SvilenYanovski 80 Точки

Компютъра на който работя няма ССД. Личният ми лаптоп също не е със ССД. Нито на работа нито като съм се упражнявал у нас съм срещал затруднения заради харддиска. Двуядрен процесор с 8ГБ РАМ са ми достатъчни и на двете места. 4ГБ биха ме бавили малко, но за начинаещ не е фатално, а и рам лесно (и евтино) се добавя. Купи си такъв лаптоп, какъвто можеш да си позволиш.

Единствено обърни специално внимание на дисплея - не искаш да си повредиш очите, а ще стоиш дълго пред него. Намери такъв без шим, или ако моделите с хубав дисплей са скъпи си вземи за у вас монитор отделно (дори и втора употреба).

Лаптоп втора употреба също е вариант - lenovo thinkpad 500/510 например е висок клас бизнес лаптоп който се намира за около 500лв втора употреба след профилактика.

4
Nikola_Andreev avatar Nikola_Andreev 671 Точки

Привет.
За обучението ти в СофтУни спокойно можеш да минеш и с лап за 500 лв. Всичко което каза Наков е вярно, но там говорим по-скоро за програмиране в работна среда а не за обучение.  Един ден като започнеш работа работодателя ти навярно ще ти осигури достатъчно добра машина за да си вършиш работата спокойно.

Друг е въпроса че закупуването на по-добър лап топ сега е дългосрочна инвестиция която си заслужава. Докато ако вземеш най-евтиното, след 2 години пак трябва да мислиш за смяна. Но все пак който не -може да си го позволи да не се отчайва и с по-евтина машинка, пак се става програмист smiley.

Успех!

1
CvetanPetkov avatar CvetanPetkov 47 Точки

SvilenYanovski ти е отговорил абсолютно точно. Най- важен е монитора. Втора употреба има за около 1000лв. работни станции (workstation). HP Workstation i Dell Preision. Те са с перфектни монитори. Ако ти е скъпо, поне да е лаптоп с 1080р(по-добрите дисплеи) резолюция и по-голям екран, тъй като ще ти е от помощ когато инспектираш в браузъра. Иначе за нови лаптопи не знам, но мисля че сега са с IPS дисплеи дори и машините на средна цена, а тези дисплеи са добри и щадящи очите.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.