Loading...
Pand0ra avatar Pand0ra 42 Точки

Странен звук

Здравейте. Наскоро си купих лаптоп Acer Aspire F15, който беше с инсталиран windows 10, но аз го премахнах и инсталирах линукс. Докато беше под windows не се чуваха никакви звуци при пускане на машината, но след преинсталацията и направените настройки забелязах, че при стартиране на лаптопа се чува странен звук /наподобяващ изключване на CD/ точно около/под бутона за стартиране. Предполагам, че не би трябвало проблема да идва от тази преинсталация, но все пак...... Възможно ли е този шум да е от SSD-то? Изобщо нормално ли е да се чува някакъв шум? 

Тагове:
0
Хардуер
TihomirDimov avatar TihomirDimov 161 Точки

Често при инсталиране на линукс се случва машините да разделят успешно на нула...winkdevil

Шегата настрана. Посъветвай се със сервиза или изтегли софтур за диагностика ако има такъв за тази марка

 

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

От SSD-то няма как да се чува звук - при него няма подвижни части.

Вариантите са или от развъртане на HDD-то или на CD устройството. На моя лаптоп /друга марка/ също чувам звук от  HDD/CD-то при включването му. По-скоро си мисля, че е нещо нормално, и че е възможно да е имало същия звук и при Win 10, но просто да не си му обърнала внимание.

2
Pand0ra avatar Pand0ra 42 Точки

Сигурна съм, че го нямаше този звук, пък и аз нямам HDD, само с  256 GB SSD съм. Е, вероятно звука не е от SSD-то, но сякаш не трябва изобщо да го има. 

0
Emilves avatar Emilves 17 Точки

Със сигурност не е от SSD-то. Едва ли е от OS, но нищо не ти пречи да инсталираш пак Win и ако продължава да го дадеш в гаранционния сервиз ;)

1
Pand0ra avatar Pand0ra 42 Точки

О, не! По-добре да си го слушам този звук, отколкото да инст. на ново windows. laugh  Писах на съпорт, както ме посъветваха по-горе, пък да видим...  Имам още един въпрос, понеже пипах настройките на BIOS възможно ли е да съм разбазикала нещо там и затова да е цялата дандания?

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.