Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Зле изглеждащи сертификати

Здравейте,

днес разгледах сертификатите, които имам издадени и се оказва че повече от половината изглеждат потресаващо зле. Нещо като css3 на IE8 :D

- в сертификата са включени излишни данни - какво значение има например, че е имало упражнение по някаква тема. Тази информация може да се обобщи или изобщо да не се включва - напеример "Упражнения за целия курс: 40ч"

- повтарящи теми - например: Exam preparation - 2-3 пъти

- прекалено много и прекалено дългите имена на теми.

- поради горното голяма част от тях не се виждат изобщо на сертификата

Прилагам някоко скрийншота за да се види проблема.

 

Предвид, че в основата си софтуни раздава сертификати зслед успешно завършен курс, то мисля трябва да се отдели повече внимание на дизайна и генерирането им. Повече от 1/2 от сертификата е запълнена с информация, която може да се събере на 1/4 от него.

SvilenYanovski avatar SvilenYanovski 80 Точки

Това и за мен е голяма мистерия - как да покажеш подобно недоразумение в CV и да очакваш да погледнат на него сериозно?

И преди се е поставял въпроса, резултат няма.

5
Martin.T avatar Martin.T 35 Точки

И аз имам същия проблем.....

1
vaseto_v avatar vaseto_v 50 Точки

Напълно подкрепям! Но както спомена колегата SvilenYanovski, този проблем е отдавна и няма нищо направено по въпроса... Дано този път поне получим някакъв отговор по темата.

1
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Надявам се г-н Наков да се намеси този път. Знаем, че чете форума.

4
MilenaAdzhemova avatar MilenaAdzhemova 50 Точки

Ако им го покажете няма ли да ви издадат нов?

Имам в предвид на място. Предполагам че не е проблем. 

0
07/05/2017 10:34:59
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Не съм от софия а и честно казано не ми трябва хартиена версия на сертификата.

2
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Е, то кода, който ги генерира, ако не се оправи издаването на място няма с нищо да помогне :)

2
MilenaAdzhemova avatar MilenaAdzhemova 50 Точки

Имам в предвид първо да се оправи и тогава.

0
ambiorix avatar ambiorix 640 Точки

Проблемът с препокриването на QR кода и подписа е най-големият според мен.

1
RFilipov avatar RFilipov 136 Точки

И още един проблем - на някои сертификати за часове по определена дисциплина пише 0, което е малко притеснително. Излиза, че студента не се е явявал на тези лекции.

За пример давам сертификата по High Quality Code December 2016:

Design Patterns: Creational - 0

Design Patterns: Structrural and Behavior - 0

4
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Good catch! :)

0
MilenaAdzhemova avatar MilenaAdzhemova 50 Точки

10:00 - 20:00
(Понеделник - Петък)

09:00 - 18:00
(Събота и Неделя)

+359 899 555 592

info@softuni.bg

Обадете се на номера. Според мен биха го коригирали. Още повече че ви трябва само електронен вариант. 

Мисля че са много отворени за обратна връзка и по-скоро ще са благодарни ако споделите. Това е в техен интерес, а едва ли успяват да четат всичко от форумите.

0
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Форума се чете от екипа на софтуни - 100%.

"Предложения и проблеми" - ако екипа не чете този раздел, то кой ?

А и на телефона и имейла отговарят момичета, които са много далеч от програмиране или техническа поддръжка.

В случая говорим за проблем, който е доста сериозен, но явно не лесно поправим, поради което и не се намира решение или отговор от екипа до момента.

Ясно е че всичко се случва автоматизирано, но не са бог знае колко курсовете на месец, че да не може да се изготвят ръчно темплейтите за сертификатите. Лично аз не бих показал тези сертификати при кандидатстване за работа.

3
fbinnzhivko avatar fbinnzhivko 1586 Точки

MilenaAdzhemova ако напиша във форума нещо което нарушава правилата няма да повярваш колко бързо ще бъде скрито от модератор.
Частна академия СофтУни плаща но модератори да се грижат за форума.
(Не искам да коментирам тази тема .Хората които влизат и четат често във форwма ще разберат какво имам предвид )
Когато колегата djc_bg2015 зададе интересен въпрос пълно мълчание от екипа.
Ако въпроса е неудобен. Екипа просто не отговоря.

3
08/05/2017 18:28:38
sevgin0954 avatar sevgin0954 557 Точки

Има доста излишни теми в сертификата.В сертификата според мен трябва да пише неща интерсуващи работодателя за да разбере какво знаем.Например работодателя не го интерсува че сме се подготвяли за изпит(Exam preparation) 2 пъти или че сме защитавали проект(Teamwork - defense) или че сме се упражнявали laugh.

2
villyjord avatar villyjord 175 Точки

За скорошен сертификат по Adobe Illustrator съм вдигнал специална тема. Лично не мога да приема сертификат да е микс само от два езика - английски и български. Липсват немски, руски, френски и испански и това не ми дава покой.

3
09/05/2017 01:42:55
fbinnzhivko avatar fbinnzhivko 1586 Точки

Колега villyjord прав сте но според мен трябва да бъдат включени езици като Chinese,Spanish в сертификатите.
Не може да бъдат само български и английски.

0
09/05/2017 19:23:34
Andrian avatar Andrian 4 Точки

И аз си поразгледах сертификатите. Проблема е наличен при всеки по-дълъг курс. Подписът и QR кодът се препокриват с курсовете. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.