Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

svetliub avatar svetliub 4 Точки

Относно Не изучаването на Programming Fundamentals на Java

Здравейте,

преминах курса Programming basics, който по една или друга причина изучавах на Java. Сега записах следващото ниво  - Programming Fundamentals, но след като изгледах няколко лекции от предходно издание на курса с изненада разбрах, че се изучава само на C#. Самите лекции така се преподават, че се предполага, че студентите са наясно с „а и б-то” на този език. За мен като начинаещ си има доволно разлики между двата езика. Забелязах също, че в judge системата има опция за даване на решения на задачите и на Java. Съответно реших да си пиша на този език, но след като проверих решенията си в judge при някои от тях получих по-малко от 100 точки. Поразрових се във форума и излиза, че причина за по-малкото точки може да е различната прецизност на типа double при двата езика (в judge решенията не са адаптирани и към Java???). Предполагам с напредване на лекциите е възможно да излизат и други разлики. Та въпросите са ми:

  1. Това налага ли да започвам изучаването на C# или мога да мина през курса и на Java?
  2. И продължавайки на Java възможно ли е на изпита да се сблъскам с подобни проблеми в оценяването?

Благодаря предварително!

Тагове:
2
Fundamentals Module
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Не мога да отговоря всичките ти въпроси, но двамата с теб сме в "една лодка" по отношение на избора на Java и задължителното минаване през C#. smiley

Всички по-нови задачи в Judge уж са съвместими с Java по отношение на форматирането на изходните данни, но има задачи, чиито естествени Java решения не минават в системата заради лимитите по време (все още не съм се натъквал на задача, която да не мине заради лимит на памет) и се налага да се прибягва до оптимизации на кода в задачи, които имат съвсем други цели и които оптимизации не са необходими за аналогично решение на C#.

За късмет, двата езика имат доста общи неща като синтаксис и методи, и преходът от единия към другия за целите на курса (т.е. начални познания) не би следвало да е проблем.

Успех!

0
MariaTomovich avatar MariaTomovich 20 Точки

Няколко от първите лекции в programming fundamentals са изцяло обяснения около С# и синтаксиса му, предполагам с цел хора, които са минали основи на програмирането с Java да свикнат със С#, така че няма да ти е трудно да го минеш със С#. Иначе, ако се справяш, нищо не пречи да си решаваш задачите на java. :) 

0
svetliub avatar svetliub 4 Точки

Да и аз забелязах, че в стартиращия интензивен вариант на курса са вмъкнати лекции за C#, затова се записах за него.

Благодаря за отговорите. ;)

0
tdk928 avatar tdk928 108 Точки

Според мен ако си взел ПБ с отличие и имаш свободно време и желание да учиш може да го вземеш и на Java но трудничко.В смисъл ~2 месеца ще ти се преподават неща на C# който в голяма степен найстина са доста близки до Java но примерно Dictinary(C#) срещу Map(Java) си има разлика.LINQ срещу STREAM също и при положение ,че идваш обясняват ти едно а после трябва да си го преведеш в другия език МОЖЕ да ти стане сложно.Но както казах ако имаш времето и желанието може да компенсираш.Regex-ите са почти еднакви но като цяло сякаш ще е по-лесно да слушаш лекторите и да го минеш на C#.Аз лично минах ПБ на C# , techmodule на C# и после в Java Fundamentals имах твоето притеснение но свикнах изненадващо бързо така,че смятам ,че ако изкараш курса на C# и после се запишеш в някой от Java курсовете отново ще се върнеш "в играта" за нула време.

0
aggeorgiev avatar aggeorgiev 326 Точки

Има и други проблеми със С#. Пример: аз от няколко години не използвам продукти на Майкрософт (Прозорци). Моно не е чак толкова изпипано , колкиото се твърди. Така, че проблема си остава.

Трябва да отчетем и факта, че материали, тестове, преподаватели и т.н. не се организират толкова лесно. Остава ни да гледаме с надежда към светлото бъдеще . laugh

0
20/05/2017 10:50:22
GeorgiStalev avatar GeorgiStalev 24 Точки

Това което аз направих и го препоръчвам и на теб. Реши всички задачи от basic курса и на C#. След това в курса фундаменталс Решавай на C# и на Java паралелно.

Също така изпита го пиши и на C#, тъй като имаше студенти от моя курс които малко се прецакаха с Java - ta на изпита.

И След този курс вече на Software Technology си направи проекта на Java, ако избереш Java за продължаване на следването разбира се.

Това ще ти помогне да разбереш разликите, плюсовете и минусите на двата езика и ще ти е по лесен избора на език за Продължаване в Професионалните модули.

0
Ivakis avatar Ivakis 98 Точки

Колега, аз също минах PB с Java, започнах да гледам лекциите от Fubdamentals и точно за един ден разбрах как да си правя проект във VS, как да си чета числа, как да ги изписвам и закръглям. Разликите до етапа, в който сме са това. По-натам ще има и други, но циклите и условните проверки са еднакви, което, пак казвам, сме учили до момента.

Пиша това мнение, за да покажа, че освен реването има и друг вариант - сам да се опиташ да се оправиш!

Пример - Аз погледнах няколко презентации от PB С#, малко google и готово. 

Все пак от СофтУни, очевидно, четат форума и обръщат внимание на тревогите, та са вмъкнали няколко допълнителни лекции за запознаване със С#. Това обаче води до промяна на изпитната дата, която беше ясна още преди месец и повече, което доведе до други ревящи, че вече били си организирали идването за старата дата... 

Хора, този форум е да си помагаме и намираме отговори на въпроси и проблеми, които сме се опитали да решим, но не сме успели. Моля не ревете. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.