Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

TeodorTenchev avatar TeodorTenchev 12 Точки

Задача 15 - Учебна Зала (първа изпитна от 6 март 2016) / Java

Здравейте, 

Успях да реша задачата. Може ли някой да ми каже направил ли съм някакви очевидни глупости в кода?

https://pastebin.com/hedBJEgi


Работи хубаво, но не можах да разбера какво означават ограниченията, за това нямам условие за входните параметри. Въпреки това Judge дава 100 точки.
 

Вход

От конзолата се четат 2 числа, по едно на ред: h (дължина в метри) и w (широчина в метри).

Ограничения: 3 ≤ h ≤ w ≤ 100.


Опитах буквално да направя един if statement където е целия код, а в else след него e съобщение "Оut of scope"

 

if (3<=h && h <= w && w <=100) {

//insert code here
}

Това няма логика да е така, защото в задачата се иска да проверим с вход 8.4 и 5.2. Второто е по-малко от първото и естествено така написано условието не се изпълнява кода в него.


 

0
Programming Basics 16/05/2017 16:53:52
vdim15 avatar vdim15 Trainer 43 Точки
Best Answer

Супер е решението, няма глупости smiley Объркването ти идва от това как се тълкуват широчина и височина на залата. If-a, който си написал, дори работи само ако размениш местата на променливите w и h. Пробвай wink

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.