За да достъпите материалите от курса, трябва да влезете в своя потребителски профил.

Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

georgibaldjiev avatar georgibaldjiev 9 Точки

[Programming Basics] Конвертиране на валути

Здрасти!

Домашното има общо 1200 точки, а аз имам 1095 заради 2 задачи - една, която мога да оправя, но я оставям за после, защото не ми се занимава и последната задача - конзолен междувалутен конверетор.От програмна гледна точка мога да реша задачата (решил съм я за два случая и получавам 20 точки), но поради дългия, изморителен ден не мога да чатна как като е дадена курса от лев към USD,EUR,GBP да намеря например курса между USD и EUR и т.н.Първият ми план беше да превърна доларите в левове и после левовете в евро, ама не става така.Просто не мога да чатна как да намеря курсовете.Може ли съвет как да намеря курсовете между различнтие валути?

Тагове:
0
Programming Basics 22/05/2017 10:37:54
dZf1aeA-ick.36 avatar dZf1aeA-ick.36 169 Точки
Best Answer

опитай да умножиш парите по валутата, която конвертираш, разделена на валутата, в която конвертираш
Пирмерно: money * (convertFrom / convertTo)

0
20/05/2017 00:14:20
georgibaldjiev avatar georgibaldjiev 9 Точки

Мерси и на двамата! Получи се по начина на ick.36.Взех и 60 точки и утре ще я донапиша, защото ми се приспа.

Лека вечер!

1
sevgin0954 avatar sevgin0954 557 Точки

Може да превърнеш подадената на входа валута в левове и от там в каквото трябва. video виж го от 2:08:20 там е обяснено 

0
20/05/2017 00:06:54
NELSYNBORISOV avatar NELSYNBORISOV 39 Точки

Можеш да погледнеш и този код  https://pastebin.com/LBqi3r25 ако се зтрудняваш,100/100,а й да ти кажа,задачите които са със (*) не са задължителни,така,че ако не успееш да ги решиш в срок,няма страшно... ;)

0
21/05/2017 14:50:09
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.