Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

IlianStefanov2003 avatar IlianStefanov2003 -7 Точки

[Python Basics] Лице на триъгълник

Здравейте имам проблем с 8 задача от домашното.

Може ли да помогнете

Пиша това и не ми се получава- не знам къде бъркам

a = float(input())
h = float(input())
area = float(a * h / 2)
print(a)
print(h)
print('Triangle area = ' + area)

Това е условието:

8.Лице на триъгълник

Напишете програма, която чете от конзолата страна и височина на триъгълник и пресмята неговото лице. Използвайте формулата за лице на триъгълник: area = a * h / 2. Закръглете резултата до 2 знака след десетичната точка използвайки float("{0:.2f}".format (area))

вход

Изход

20

30

Triangle area = 300

 

15

35

Triangle area = 262.5

7.75

8.45

Triangle area = 32.74

1.23456

4.56789

Triangle area = 2.82

Тествайте решението си в judge системата: https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/487#7 .

Тагове:
0
Programming Basics 22/05/2017 10:45:12
danslavov avatar danslavov 22 Точки

Струва ми се, че площта area трябва в принта да я дадеш str(area), защото си ползвал плюсче, което долепя стрингове. Иначе със запетайка може и без тая гимнастика. Отделно джъджа сигурно ще пищи, защото излишно отпечатваш страната и височината.

0
aggeorgiev avatar aggeorgiev 326 Точки

Освен излишното отпечатване изхода трябва да се форматира с плйсхолдер - точно както си цитирал от условието.

61
0
IlianStefanov2003 avatar IlianStefanov2003 -7 Точки

Хора, 

Понеже си преинсталирах компа от Windows 7 на Windows 10 съм си загубил exe-тата на програмите с Python дето се пише-нямам средата

някой може ли да ми прати двата линка откъдето да си ги изтегля?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.