Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
Sanity avatar Sanity SoftUni Team Moderator Trainer Forum Admin 194 Точки

[Useful Info] Tech Module - Какво представляват домашните?

Здравейте,

Както знаете вече, имате домашни по време на курса и те са под формата на упражнения. Получавате условията на няколко проблема и се очаква от вас да направите решение на конкретната задача. Решенията на задачите се предават в Judge системата.

Упражненията ще бъдат отворени за вас в режим "Практика" (Practice) - ще можете да ги практикувате, като натиснете бутона "Практикувай" (Practice). Решенията предадени в практика, НЯМА да се считат като предадени домашни.

img

В определения ден и в определения час, в който се провежеда съответното упражнение, то ще бъде променено в Judge в режим "Състезание" (Compete) и ще излиза на началната страница на Judge системата. Упражнението ще остане в режим "Състезание" от началото на самото упражнение (ако е следобедно - 14:00, ако е вечерно - 18:00) и ще бъде активно в рамките на 6 дни.

имг

Ще можете да участвате в съзтезанията като натиснете бутона "Участвай" (Compete). 

САМО и ЕДИНСТВЕНО решенията предадени в упражненията в режим "Състезание", ще бъдат взимани предвид в крайната оценка и ще бъдат считани като предадени домашни.

Това означава, че за всяко упражнение / домашно, ще имате 6 - 7 дни да си предадете решенията, от началния момент на самото упражнение. Всички решения предавани преди началото на упражненията и след края на упражненията НЯМА да бъдат взимани предвид.

EDIT: Домашните са само и единствено упражненията (Exercises), лабовете (Lab) ще останат в режим "Практика" (Practice) постоянно. Лабовете НЕ СА задължителни и НЕ СЕ считат към крайната оценка.

Поздрави,
Иво Желев

11
Fundamentals Module 23/05/2017 15:36:09
vilin avatar vilin 5 Точки

Благодаря! :) 

0
LubomirIvanov3 avatar LubomirIvanov3 24 Точки

Да попитам, ако сме в онлайн форма домашните имат ли значение за крайната оценка ( както беше в бейсикс - 100% от изпита) :?

0

Домашните важат за Присъствена и Онлайн форма, без изключения.

0
LubomirIvanov3 avatar LubomirIvanov3 24 Точки

Благодаря за бързия отговор :)

0
danslavov avatar danslavov 22 Точки

Дано наистина да е така :)

0
msotiroff avatar msotiroff 136 Точки

Правилно ли съм разбрал, че дори ако сме в online обучение и примерно изкараме 370/400 на изпита, е възможно да получим бонус до 10% от предадени домашни?!

0

Точно така! Домашните са задължителни за всички, независимо от формата на обучение. И като такива, носят бонуси към крайната оценка от курса.

1
marmot avatar marmot 0 Точки

А когато си онлайн обучение получаваш ли бонус точки от оценяване на чужди домашни ? И това оценяване от judje ли се прави? 

0

Оценяване на домашни за този курс няма.

0
spzvtbg avatar spzvtbg 581 Точки

здравеите а предадените домашни само в джъджа ли си стоят или се маркират като решени и в профилите и на саита на софтуни.

записан съм в екстендет модула и вчера реших задачите от интро и басик синтакс  но в профила ми на саита на софтуни в графата моите домашни няма нищо , празно.

0

Ако имате в Judge системата всички задачи решени, докато са били отворени за Compete, сте решили напълно домашното.

В профила домашните ще ви останат празни, в тази графа влизат друг вид домашни.

0
spzvtbg avatar spzvtbg 581 Точки

ахааа ясно разбрах .

мерси

0
rosenmdimov avatar rosenmdimov -1 Точки

Някои от условията на задачите са доста неясни. Трудно е да се решават задачи, когато условието е непълно, неясно или двусмислено.

1

Затова има Forum / Facebook група. Можете да питате там ако има нещо, което не разбирате и ще ви се отговори възможно най-бързо.

0
rosenmdimov avatar rosenmdimov -1 Точки

Идеята е условието да е ясно написано и да не се налага да питаме този или онзи как е разтълкувал нещо си...

В условияте не бива да има възможности за творчески интерпретации и съчинения по картинка

-4

Това е напълно вярно, но има случаи в които 99 % от хората може да разберат условието, 1 % да не го разбере. В такива случаи условието няма как да се определи за неразбираемо. :)

В такива случаи, по-скоро, трябва да се допитате до Forum / Facebook група или лектор / асистент, за да ви обясни какво точно се изисква от задачата.

0
v.bonapartov avatar v.bonapartov 18 Точки

Здравейте,

А за тези, които са в online форма на обучение кога започва да тече точно този срок от 6-7 дена за предаване на домашни по съответно упражнение? Питам, тъй като ако има две групи за модула(както е сега септември месец), за едната група дадено упражнение ще се проведе с няколко дена по-рано от на другата група. В този случай не е ясно за online обучаващите се по коя група ще се водят.

Поздрави,
Веселин

0
melik avatar melik 284 Точки

Привет.

След 12 септември ще ви бъдат изпратени имейли за записване в група и т.н

Поздрави,

Мелик.

0
06/09/2017 19:58:16
v.bonapartov avatar v.bonapartov 18 Точки

Тези, които са в online форма на обучение също ли избират група?

Поздрави,
Веселин

0
melik avatar melik 284 Точки

Би трябвало да избират :)

0
StefanLazarov avatar StefanLazarov 1 Точки

Ще имам ли достъп до source code‑a на задачи които съм решил в режим "Практика" (Practice) когато те преминат в режим "Състезание" (Compete)

Целта ми е ако съм решил задача 100/100 в (Practice) да мога да копирам source code‑a когато тя премине в режим (Compete).

0
19/09/2017 09:56:49
NikolayDanev avatar NikolayDanev 5 Точки

Мисля , че да , но не съм напълно сигурен

0

Ще имате достъп до тях.

Принципно ще е хубаво да си ги пазите на компютъра, но ако не го правите, във всяко едно състезание можете да видите всички ваши решения и режима в който са предадени.

0
AnastasiaAndreeva avatar AnastasiaAndreeva 1 Точки

Каква част от задачите във всяко домашно трябва да решим ,за да ни се зачете домашното ?

0

Абсолютно всички задачи (които нямат * звездичка пред името си) от абсолютно всяко домашно, трябва да бъдат решение за да се вземе пълния бонус.

Ако изпуснете една задача, няма санкция за цялото домашно, тоест, не е голям проблем.

0
Berverk avatar Berverk 1 Точки

Здравейте записах се в c# basics от октомври 2017 и така все още не съм виждал в джъджа зеленото копче "Участвай/Compete" само Практикувай/Practice е достъпно. 

0
vikkinbd avatar vikkinbd 1 Точки

Абсолютно и при мен е така! Има бутон само "Практикувай"

0
martinml avatar martinml 297 Точки

Тази тема е специално за Tech Module. При Programming Basics домашните се предават в режим Practice.

0
vikkinbd avatar vikkinbd 1 Точки

Мерси! 

0
RStanimirov avatar RStanimirov 3 Точки

Здравейте,

По мои наблюдения до сега, упражненията за началния курс по C#  който стартира на 07.10, са единствено в режим "практика" (Practice). Не забалязвам статусът им да преминава в режим "състезание" (Compete).

Така ли е или пропускам някаква стъпка?

Ако е така, т.е. упражненията за началния курс по C# са само в режим "практика", тогава зачитат ли се направените упражнения като предадени домашни?

Благодаря,

RS

0
martinml avatar martinml 297 Точки

При Basics не преминават в режим Compete и да, зачитат се.

0

Здравейте,

Както се вижда от заглавието на темата, информацията в нея се отнася само за Tech Module (който е от вътрешната програма).
При другите курсове важат други правила.

1
RStanimirov avatar RStanimirov 3 Точки

Благадаря, Martinml.

0