Loading...
havanalocaasa avatar havanalocaasa 7 Точки

[Technical Issue] C# Basics - Проблем при отпечатване в конзолата

Здравейте, нуждая се от помощ ако някой може да помогне.

На 2 лекция домашните съм за примитивните типове и данни и на 8 задача се иска от нас да изкараме в конзолата знака за copyright във формата на триъгълник. Пиша си кода, изкарва ми резултат, но не го изкарва със знака който трябва а със -> й <- . Ето и снимка да видите и кода и какво ми вади в конзолата. Ще се радвам ако някой може да помогне, че и на задачата с ASCII таблицата ми вади някакви супер странни символи.

 

СНИМКАТА !!!

Тагове:
0
Programming Basics
Reath avatar Reath 188 Точки

Опитай в променливата copyRight вместо 'самия копирайт символ' да напишеш '\u00a9'

0
havanalocaasa avatar havanalocaasa 7 Точки

Не става... отново ми ги вади по същия начин... Мисля си да не би проблема да е нещо в UTF-8 или и аз незнам какво точно.

Когато напиша само Console.WriteLine('\u00a9') , ми вади само едно обикновено "c", но когато сложа Console.OutputEncoding = System.Text.Encoding.UTF8; и се появява "й".

0
Reath avatar Reath 188 Точки

Доста странно.. Опитах и с (char)169, и с byte-ове (194, 169), и с unicode кода, и с copy-paste на ©, но и при мен изписва странни работи. Проблема е нещо от самия encoding на windows-oвете ни според мен.

1
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Промени си настройките на конзолата и виж дали ще се получи. При отворена конзола дай десен бутон върху нея, Properties, в таба Font избери за шрифт Consolas. След като си задал output encoding не се сещам къде другаде може да е проблема, освен в шрифта.

2
milkokochev avatar milkokochev 10 Точки

Проблема е единствено в настройките на шрифта на конзолата. Както казва колегата, смени шрифта и всичко ще е шест :)

1
havanalocaasa avatar havanalocaasa 7 Точки

Благодаря ви, стана когато смених font-a на Consolas

0
Ellnita avatar Ellnita 52 Точки

Реших да добавя малко инфо защо се получава този проблем, ако не греша: - конзолата изписва просто "с", ако не поддържа Unicode. Някои версии на Windows просто не поддържат Unicode дори ако изрично зададеш character encoding на UTF-8. Както подсказаха и колегите, единствения начин е да се смени шрифта на такъв, който поддържа "©" символа като "Consolas" или "Lucida Console".

0
nkolev1 avatar nkolev1 4 Точки

При мен  отпечатваше "С" и се оправи след като сложих: Console.OutputEncoding = System.Text.Encoding.UTF8;

1
EmiliaMarinovska avatar EmiliaMarinovska 0 Точки

Почти всичко пробвах и почти се отказах, но така стана. Мерси :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.