Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Bullsized avatar Bullsized 153 Точки

Което аз виждам като грешка/ненужно в твоя код:

За мен променливите ти sizeAb и resolution са излишни, можеш съвсем спокойно да си ги вкараш нещата в един Console.WriteLine().

Годината няма нужда от d4.

Другото - делението ти на 1000000.00 можеш да не ги пишеш нулите след десетичната запетая.

 

Ето на този линк: https://pastebin.com/NAScm44D можеш да видиш и моето решение, което е доста аналогично на твоето и дава 100/100. Ползвай този сайт като искаш да споделиш кода си във форума, защото иначе става пост-стена, има си графи за разпознаване на синтаксиса на C#.

0
ppbaev avatar ppbaev 157 Точки

Грешката ти е {size:f1} , така правиш цели мегабайти да се изписват примерно 999.0MB, явно искат да са 999MB, махни го :f1 и си готов.

По-важното е да почнеш да ползваш pastebin преди да сложиш 100 реда мазаляк в форума. И другото - дебъгни поне с минимални и максимални стойности на входните данни, нулевите тестове нарочно са направени да не покриват всички случаи.

1
leonnybg avatar leonnybg 7 Точки

При мен беше същия проблем! ПОправих го с твоя помощ, благодаря!!!

0
jivako000 avatar jivako000 296 Точки

Здравейте!

Тъй като вече има отворена тема за задачата, мисля да ви попитам направо тук.

Трудно ми е да си обясня изчисляването от байтове към друга единица. Това е кода ми: https://pastebin.com/i3nmp8s3 , оставил съм място за конвертирането на единиците.

Някой може ли да ми ги обясни по-подробно как да ги изчисля?

Благодаря предварително! smiley

1
Bullsized avatar Bullsized 153 Точки

извинявам се за неползването на пейстбин, ама е за няколко реда код:

            if (size < 1000)
            {
            Console.WriteLine("Size: {0}B", size);
            }
            else if (size < 1000000)
            {
                size /= 1000;
                Console.WriteLine("Size: {0}KB", size);
            }
            else
            {
                size /= 1000000;
                Console.WriteLine("Size: {0}MB", size);
            }

с три иф-а си определяш дали ще е B, KB или MB, като на последните два размера делиш на съответното число. Дано съм помогнал - ако не, пиши пак.

0
EmanuilNikolov avatar EmanuilNikolov 33 Точки
            if (size>=1000000)
            {
              size =  size / 1000000.00;
                 sizeAb = "MB";
 
                Console.WriteLine($"Size: {size:f1}{sizeAb}");
            }

всичко е ок, само закръглянето с "f1" трябва да се махне и си работи. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.