Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

minito99 avatar minito99 23 Точки

Проблем с компилацията.

Здравейте,имам нужда от малко помощ понеже в c# искам да компилиран само даден клас от целия проект понеже имам няколко класа вътре и не мога да компилирам само желан от мен клас компилира ми предишният,ако някой може да ми обясни как мога да компилирам избран от мен клас ще бъда много благодарен :)

Тагове:
0
Programming Fundamentals
FireHead avatar FireHead 44 Точки

Най-лесно е да копираш всички класове в основният файл, веднага след основният клас:

public class Problem1

{

public static void Main(string[] args)

                               {

 

                                }

}

public class SomeClass

{

}

...

...

...

Това цялото го копираш и пастваш в джъджа...

1
01/06/2017 13:01:27
minito99 avatar minito99 23 Точки

В джъджа компилира,но когато натисна ctrl + F5 в visual studio ми компилира миналят клас,ако ме разбираш какво имам предвид :)

 

0
FireHead avatar FireHead 44 Точки

Искаш да кажеш миналият project.

Най-вроятно случая ти е такъв:

1. Имаш повече от един проект в солюшъна.

2. Не си си настроил VS-а да компилира/билдва активният проджект, а не първият в солюшъна.

 

Решението:

1. Dаваш десен клавиш върху Solution-a в Solution Eplorer-a.

2. Common Properties -> Startup Project -> Current selection

0
minito99 avatar minito99 23 Точки

Нямах това предвид,но намерих решение понеже идвам от java и там в един проект си правих папки и в папките си правих калсове и си ги компилирах така,но явно тук за всяка задача трябва да правя нов проект,а не мога в един проект да направя повече от един клас,защото се компилира предишния клас.Благодаря все пак :)

 

0
02/06/2017 13:56:06
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

Колегата не те е разбрал.. единствения начин да компилираш отделен клас е ако направиш произвидни само на него обекти.тои ти е дал примера как да си настройваш отделните проекти.Но ти искаш в един проект да си активираш отделен клас при асемблиране.. еднинствениа начин е като построиш обекти само на тоя клас.Предполагам искаш да тестваш нещо. Може би с unit testing също може но там ми е мътна индия още. Иначе другото колегата го е обяснил добре 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.