Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

spzvtbg avatar spzvtbg 581 Точки

не правиш отстъпка в цената за студиото през октомври когато дадеш безплатна нощувка 

умножи по 0.95 и там и ще мине

 

 

0
01/06/2017 21:38:15
Simeon22 avatar Simeon22 12 Точки

Благодаря много! Само последните два случая не пробвах на конзолата, докато търсих къде ми е грешката. Умножих и точките стигнаха 88/100. Ще продължавам да я мисля:) Поздрави!

0
spzvtbg avatar spzvtbg 581 Точки

https://pastebin.com/ieSyTwf3 ето виж в последната проверка умножаваш по 0,95 и минава 

0
Simeon22 avatar Simeon22 12 Точки

Да, благодаря!

0
simeon3000 avatar simeon3000 264 Точки

Адаш wink, на последните два IF -a си забравил да начислиш отстъпките.

0
01/06/2017 21:45:34
Simeon22 avatar Simeon22 12 Точки

Благодаря за помощта! Направих го и стигнах до 88 / 100, ще продължавам да я решавам и ако не успея ще питам пак:) Поздрави!

0
boiche avatar boiche 9 Точки

Според мен си правиш задачата по - трудна с добавянето променливи за общите цени за всеки вид помещение. По - добре ще е да инициализираш само единичната цена, без общата. Ето пример:

if (month == "May" || month == "October")
            {
                studio = 50;
                double_r = 65;
                suite = 75;
                if (nights > 7) studio = studio - studio * 5 / 100;
            }

И като стигнеш до последните проверки за безплатния ден, единичната цена вече ще има промоционалната си стойност (ако е минала през if-a). Останалото е да изведеш общата стойност ( (nights - 1)*studio ).

priceStudio = ( nights - 1 ) * ( studio * 0.95 );

Ако все пак желаеш да останеш с променливите за обща стойност, изразът в последните проверки би изглеждал така:

priceStudio = priceStudio - ( studio * 0.95 );

 

0
01/06/2017 22:44:26
Simeon22 avatar Simeon22 12 Точки

За октомври би изглеждал така, но за септември имаш отстъпка една нощувка при повече от 7 нощувки, но отстъпката от 10 процента е само при повече от 14 нощувки.

0
04/06/2017 13:57:57
Rumyanarusimova avatar Rumyanarusimova 20 Точки

Ето едо решение https://pastebin.com/E2nQG40M

0
Simeon22 avatar Simeon22 12 Точки

Хубаво решение.

0
alex_dimitrov2000 avatar alex_dimitrov2000 21 Точки

Съветвам те проверките за месец да си ги направиш с else if-ове, а не с отделни if-ове. Също ти предлагам да си правиш сметките след всички проверки, когато вече си инициализирал стойностите на нощувките и т.н. Ето и моето решение, което минава със 100/100: https://pastebin.com/AW9wKUF6 . Дано съм помогнал! :)

0
Simeon22 avatar Simeon22 12 Точки

Да, благодаря!

0
desislava777 avatar desislava777 165 Точки

Ето още едно примерно решениеhttps: //pastebin.com/22P2Q4Td . Разгледай го и така лесно ще откриеш грешката.

0
Simeon22 avatar Simeon22 12 Точки

Благодаря!

0
shady_obeyd avatar shady_obeyd 50 Точки

Здравей колега, 

 

И аз бях допуснал същата грешка като теб - месеците май и октомври ги раздели в отделни if-ове - при мен така се оправи. 

 

Поздрави! 

0
Simeon22 avatar Simeon22 12 Точки

Благодаря!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.