Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

V_Yanev avatar V_Yanev 0 Точки

[Programming Fundamentals] Sentence the Thief

Здравейте, имам проблем със задачата. Дава ми 85 точки в Judge и не мога да си открия грешката. Трябва да е във втората част от задачата, където вече сме открили ID номера на крадеца, защото първата част от кода е от предната задача където имам 100 точки. Пробвах sentence да бъде decimal и съответно да закръглям с Math.Ceiling, но пак не се получава. Това ми е кодът: https://pastebin.com/bKZJiAAL

 

Тагове:
0
Programming Fundamentals 05/06/2017 21:09:53
KrasiyMihajlov avatar KrasiyMihajlov 139 Точки
Best Answer

В ей тоя иф ти е грешката 

else if (numeralType == "long")
            {
                if (inputID == long.MaxValue)
                {
                    maxID = inputID;
                    break;
                }
                else if (inputID < sbyte.MaxValue)      <===== смени го на long.MaxValue 
                {
                    if (inputID >= maxID)
                    {
                        maxID = inputID;
                    }
                }
            }

0
tamagochi avatar tamagochi 2 Точки

Видях кода и не мога  да ти намеря грешката обаче ми направи впечатление че много си усложняваш кода като всеки път проверяваш  inputID, провери го веднъж извън цикъла и го запази в променлива.

var numeralType = Console.ReadLine();
            long max = 0;
            switch (numeralType)
            {
                case "sbyte":
                    max = sbyte.MaxValue;
                    break;
                case "int":
                    max = int.MaxValue;
                    break;
                case "long":
                    max = long.MaxValue;
                    break;
                default:
                    break;
            }

0
V_Yanev avatar V_Yanev 0 Точки

Благодаря! Ще пробвам да оптимизирам кода, но преди това искам да си взема точките :)

0
Supbads avatar Supbads 5 Точки

Привет.

Според мен не е достатачно ясно какво се изисква във 7ма задача на това домашно тъй като направих следните експерименти:
http://i.imgur.com/uJtZGs8.png  и  http://i.imgur.com/sr9eJi3.png .

При множител на sbyte.Min/MaxValue първият варянт ще даде +1 годините т.е  ид 2*127 => 3 години , докато вторият варянт би дал 2 години. Същото важи и ако множителя е 0 -> първият варянт ще върне 1 а вторият 0. И 2те решения дават 100/100 в judge.
Изглежда за първи път пускат тези задачи от даденото домашно и предполагам е нормално да се случи нещо такова и не мисля, че е толкова фатално.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.