Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

lyubamarinova avatar lyubamarinova 14 Точки

Подготовка за изпит

Здравейте ,

Някой може ли да даде съвет на какво допълнително можем да наблегнем за подготовката за изпита по JS ,защото като гледам задачите от предишните изпити , ми се струват доста по-трудни от задачите в Lab-a и упражненията?

Тагове:
1
Module: JS Advanced
viktor.pts avatar viktor.pts SoftUni Team Trainer 332 Точки
Best Answer

Задачите са на същото ниво като другите езикови модули от второ ниво (C# Advanced, Java Fundamentals) и е логично да са малко по-трудни. Може би сега ви се струват още по-гадни, защото скоро минахме през рекегсите а пък за обекти още не сме говорили, но съм сигурен че след упражненията ще се почуствате по-уверени.

Последните два изпита (редовен и поправка) и двата примерни изпита (най-отдолу в списъка в Judge) са актуални както по съдържание така и по трудност. Примерните изпити са малко по-трудни, за да не се отпускат студентите по време на подготовка.

Изпита ще е 4 задачи: цикли, масиви, регекси, обекти. Задачата с обектите обикновено е някакъв вид вложена структура (примерно списък от градове, в който има речник от улици и сгради на тези улици), която трябва първо да се напълни, после да се сортира и принтира. Реално това е най-трудната задача, ако регексите са ви горе-долу ясни.

0
JivkoJelev avatar JivkoJelev 235 Точки

А под масиви какво точно имаш предвид ? Масив от масиви (матрици) или едномерни масиви? laugh

0
petkoxray avatar petkoxray 113 Точки

Последната задача, с обекти ли ще бъде или по-скоро ще трябва да се използват Map-ове ? Ще трябва ли да се извежда изхода като JSON или не? Защото ако трябва общо взето е по-добре да се ползват обекти, но пък там сортирането е по-гадно.

0
05/06/2017 11:40:57
JivkoJelev avatar JivkoJelev 235 Точки

Е то не вярвам някой да ни задължава да ползваме точно мапове.Всеки ще си решава кой с каквото може.

0
JivkoJelev avatar JivkoJelev 235 Точки

Задачите като ги гледам са и една идея по трудни и от Programming Fundamentals изпита , което няма много логика в предвид че материала е същия просто на различен език.И на мен ми е интересно какви задачи точно ще има , хубаво е от по-рано да се знае,но си мисля че ще разберем 1 седмица преди изпита когато почват подготовките за изпита.

0
lyubamarinova avatar lyubamarinova 14 Точки

Да , добре , че има 2 подготовки.

0
MartinRusanov avatar MartinRusanov 95 Точки

Във всеки случай ще имаш javascript с HTML а втората задача ще бъде mocha unit test. Поне за тези неща съм сигурен. Другите задачи не ги знам, но ако решиш със 100 точки гореспоменатите задачи ще удариш към 4,40 оценка

0
alisa_terzieva avatar alisa_terzieva 121 Точки

Става въпрос за изпита по JS Fundamentals, а не JS Advanced.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.