Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
petkowwwsa avatar petkowwwsa 4 Точки

Професия QA - заслужава ли си?

Здравейте на всички,
бих се определил като новак в IT сферата и затова искам да попитам дали си заслужава да се работи професията QA - какви са развитията в тази професия?

До сега не съм се занимавал с програмиране и ще ми бъде ли много трудно да започна работа като QA и като цяло тази професия търсена ли е, защото знам, че програмистите в момента са доста търсени?

Също така ако започна работа като QA и след 2-3 години натрупам опит - може ли от QA да стана програмист.

И последно: на 25 години съм - твърде късно ли е да започна да се занимавам с това и да започна работа като QA?

1
Общи приказки
NELSYNBORISOV avatar NELSYNBORISOV 39 Точки

Здравей,

За QA,задължително трябва да си минал през програмирането,поне на базово ниво,защото една малка част от нещата които трябва да правиш са:

• Работа със системи за проследяване на дефекти (issue trackers) и управление на проекти
  • Техники за софтуерно тестване: black box, white box, regression, ползваемост
  • Ръчно тестване на софтуерни проекти
  • Тестване на уеб базирани системи
  • Писане и разчитане на спецификации на софтуерните изисквания

Отностно годините,няма никакво значение,стига да не си станал на 40 и те първа да искаш да си сменяш професията,важно е желанието и времето което ще отделиш за постигането на целта.

Съветвам те да запишеш един бейсик курс по-програмиране,и като си вземеш изпита да запишеш следващия модул,тогава вече ще си придобил бегла представа от програмиране,и ще имаш опция да избереш на къде точно да се насочиш!

УСПЕХ :)

0
aurora.stefanova avatar aurora.stefanova 3 Точки

Здравей 

Аз съм на 34 и сега изкарах бейсик и започнах да уча C# по основната програма на Софтуни.

Моята идея е също насочена към QA autumation.

Годините нямат значение и да QA е също търсена професия в IT сектора.

При желание, старание и доста упражнения всичко е постижимо.

Колегата с право те насочва да минеш бейсик нивото, необходимо ще ти е и доста ще ти помогне, но по това което аз знам ще е напълно недостатъчно.

По другия въпрос дали можеш после да се насочиш от QA към програмиране - също Да.

Но да ме извинява колегата - и на 45 години да си никога не е късно ако имаш желание и ако ти е интересно, 

отнема повече време в подготовка докато научих мозака си да работи по по-различен начин, но не е невъзможно.

Давай смело напред и успех

1