Loading...
v.krastev avatar v.krastev 54 Точки

[Programming Fundamentals] Megapixels

Здравейте колеги!

https://pastebin.com/qqm0xjbW - Java код за въпросната глупава задача от три реда. Judge ми дава 80/100 - къде бъркам?

p.s. - ако printf го използвам със scientific-а   "%.1g", а не "%.1f" ми дава 60 от 100, НО един от верните шест отговора е единият от грешните два в първия вариант...... :D сигурно е нещо  в преобразуването в double, но не го виждам. Идеи някой?

Благодаря предварително!

0
Fundamentals Module 08/06/2017 12:05:47
v.krastev avatar v.krastev 54 Точки

!!! Подвеждащо условие на задачата. То гласи: The megapixels must always be rounded to the first digit after the decimal point (i.e. 0.786 MP  0.8MP)., като думата always дори е удебелена, отдолу в примерите никъде не е даден вариант с въведени числа 20 000 на 20 000 да речем, чиито изход е цяло число, но според условието, дори тогава трябва да изкарва първата цифра след запетята, нали? тоест - не 400MP, a 400.0MP. е, с if-a който прави да не изкарва .0 на целите числа си дава 100/100, но просто кофти подвеждане.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.