Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

terranmarine avatar terranmarine 2 Точки

Виртуализация

Привет, 

Как мога да разбера дали машината ми подържа виртуализация?

Това е сегашната ми конфигурация:

Windows 10 Pro 64-bit OP

Inter Core(TM) i3-4000m CPU @ 2.40 GHz 2.40GHz

6.00 GB RAM

1000 GB HHD

нямам SSD

 

Благодаря предварително.

 

Тагове:
0
iOS Development
sevgin0954 avatar sevgin0954 557 Точки
Best Answer

https://ark.intel.com/products/75104/Intel-Core-i3-4000M-Processor-3M-Cache-2_40-GHz      тук пише че поддържа виртуализация. В task manager можеш да видиш дали е включена ако не е трябва да си е активираш от bios

0
09/06/2017 06:58:07
terranmarine avatar terranmarine 2 Точки

Да активирана е - във Performance таба на CPU пише че е пуснат. Освен това мисля, че друго няма да ми трябва и ще запиша курса по Swift. 

Благодаря и всичко хубаво. :)

1
bedamusa avatar bedamusa 8 Точки

Зависи какво искаш да виртуализираш, ако ще е за разработка ползвай си плеъра на vmware може да си пуснеш каквото ти трябва, но с тези параметри не очаквай чудеса.

-1
09/06/2017 09:15:23
dimitur_botev avatar dimitur_botev 112 Точки

За вуртуализация гледаш процесора. Не съм  срещал по-нов многоядрен процесор(демек 2+ ядра) който да не поддържа, но може и да има някои. Трябва да влезеш в Биос-а и да намериш настройките на процесора. Тъй като си intel търси в процесорните настройки нещо като Intel Virtualization ( може и по-друг начин да се казва, но е нещо такова и да му дадеш Enable). Без виртуализация няма да можеш да вдигнеш витруална машина :) Успех 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.