Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

shadowshbg3 avatar shadowshbg3 14 Точки

[Web Fundamentals - HTML5 - май 2017] CSS Selectors and Rules 03. Food Blog

Здравейте забелязах че ресурсите който са дадени за задачата снимките са именувани по различен начин в html-а поради което не зареждат. Имайте го в предвид й тъй като по условие не можем да променяме html-а променете имената на снимките да съответстват с тези в html-а. 

 

Ете й моето решение на задачата: 

https://pastebin.com/3buqc83b   food-page.css 

Тагове:
0
Web Basics 09/06/2017 13:20:27
ChrisPam avatar ChrisPam 976 Точки
Best Answer

Оправени са, извиняваме се за причиненото неудобство :)

 

Поздрави,

Кристиян!

1
vkachanov avatar vkachanov 17 Точки

Някой, който вижда тестовете може ли да ми каже какъв му е проблема на втория тест на тая задача, че от два часа съм я събмитнал 100 пъти и не става и не става, сменях, добавях, трих - все тая. Ето ми и css-a.

Благодаря!

0
milenadyu avatar milenadyu 0 Точки

Пробвах ти css  и дори когато добавих нарочно text-transform: uppercase; в aside p { width:300px;} пак гърми на 2 тест. Ако искаш погледни моят css, който дава 100 точки ( https://pastebin.com/dy1x2EYg ) -  може да видиш някоя интересна разлика.  Горе-долу стойностите на properties са ни същите, но аз съм избягвала да ползвам pseudo-selectors и не съм ползвала inline-block, а position.  Но с моя начин се разваля дизайна, когато си сменям размерите на browsera.

0
vkachanov avatar vkachanov 17 Точки

Много благодаря за отговора и за това, че си се занимавала да ми пробваш css. Честно казано се бях отказал вече, толкова много неща промених и не става, а сайта ми си изглежда на 99% като картинката.

Сравнявайки набързо твоя и моя css аз също не видях съществени разлики, единствено че аз не пипам никъде датата, но тя си изглежда перфектно при мен и без да я форматирам. Като сложа твоя css на моя монитор се чупи aside-а и малко се припокрива с content-а.

Отново благодаря!

0
mitaka00 avatar mitaka00 2 Точки

 При мен гърми на втори тест,а изглежда като на картинката.Някой има ли идея къде греша https://pastebin.com/iKWB8arm

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.