Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

gamebooker avatar gamebooker 2 Точки

[Python Basics] Loops - 12. * Еднакви двойки

Здравейте цял ден се мъча с последните две задачи от лекцията за Loops и накрая реших да пусна теми тук.

Специално за тази задача за еднакви двойки, лектора не успява да довърши и в края на лекцията показва основната логика.

Наложи се да модифицирам на места, за да минат в Pycharm всички посочени в условието тестове.

В Judge обаче, за пореден път ми дава 0/100 без да показва какви са грешките.

Моля за помощ - в логиката ли греша нещо или за пореден път Judge изисква отговорите форматирани по някакъв специфичен начин и за това не ги признава?

Ето моят код:


 
Тагове:
0
Python 11/06/2017 17:16:14
TatianaPetkova avatar TatianaPetkova 11 Точки
Best Answer

В изхода ти има интервали:

трябва да е: No, maxdiff=4 - използвай placeholder:

Пробвай така:

   print("Yes, value={0}".format(prev_pair_sum))
else:
    print("No, maxdiff={0}".format(max_diff_pair))

В тоя случай ще са 100 точки

0
gamebooker avatar gamebooker 2 Точки

Много благодаря!

Тези интервали и форматирания на изхода при иначе верен алгоритъм са ми огромен проблем...

Само да попитам това с интервалите само по изходите на примерите дадени във файла с условията ли го сравняваш или в judge има някакъв начин да се види какво очаква като изход на всеки един тест?

Защото на мен ми показва incorrect answer без никакви подробности и от ръководството за работа с judge останах с впечателение, че нарочно така е направена системата...

0
TatianaPetkova avatar TatianaPetkova 11 Точки

И при мен е така - без никакви коментари - тогава започвам да разглеждам внимателно условията - за точки, запетайки, главни букви и интервали.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.