Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vkachanov avatar vkachanov 17 Точки

Ето моето решение. На Java е, но логиката е същата само стринговете се правят по различен начин.

0
agalex avatar agalex 0 Точки

Благодаря!

0
jivako000 avatar jivako000 296 Точки

Здравей! 

За първи ред логиката е следната: между 2-та плюса се печата символ '~' (n-2 пъти), а точките първоначално можеш да ги зададеш като (2*n - 1). Точките намаляват с 1!

Вторият ред съм избрал да го направя също самостоятелен, тъй като при какъвто и да е вход, той няма да се промени: символ '|', между двете наклонени черти слагаш отново '~' (n-2 пъти), то не се променя до края на самата фигурка. Точките намаляват с 1!

До тук сме начертали първите 2 реда, а сега в цикъл ще отпечатам следващата част от фигурката, т.с всеки ред който започва с '|'

В цикъл от i=1 до 2*n включително печатам последователно както следва: символ '|', точката i пъти (стойността и в цикъла), която ще нараства с всяко въртене, следва символ "\\" (пише се два пъти, тъй като е от специалните символи, но излиза само веднъж), символ '~' (n-2 пъти), отново "\\", след това печатаме точките, толкова пъти, колкото са в променливата, която ти споменах по-рано! Слизаме на нов ред и така докато не се отпечата частта от фигурата!

Излизаме от цикъла, задаваме променливата точки да е равна на 2*n и правим нов цикъл от 0 до 2*n-1, като печатаме последователно: точка i-пъти, "\\", точки, но този път от променливата, намаляваме точките с 1, след това '|', символ '~' (n-2 пъти) и пак черта, слизаме на нов ред!

Предпоследния ред се печата така: точка (2*n-1) пъти и последния: символ +, символ '~' (n-2 пъти) и пак плюс!

 

Това е задачата, според моето виждане, трудно е да се обясни точно каква е логиката, защото всеки разсъждава по различен начин и не всяко решение може да се възприеме! 

Това е моят код: https://pastebin.com/SsQAbAPa

Надявам се да съм помогнал, мога да ти я обясня по-подробно, намери ме във фейсбук!

Успех! 

0
agalex avatar agalex 0 Точки

Ооо, Благодаря много сханах я най-много ме мъчеше "\" ,тъй като не  знаех че е специален символ.Само докато четях решението ти стана ясна без дори да видя кодя.Благодаря още вендъж и само още едно питане случайно да имаш 5 задача от 18 март,защото пак решавам останалите  5 задачи за час и после 2 часа  се мъча над някакви фигурки :Д ако ти е по-удобно ще ти пиша  и в фб.

0
jivako000 avatar jivako000 296 Точки

Да, имам я!

Ето ми го решението, написано е разширено, но това беше по-добре за мен, за да виждам точно какво се случва на всеки ред, иначе може да се съкрати и да стане по-лесно четима: https://pastebin.com/xPKggqD0

Ако имаш нужда от разяснения, питай, аз съм тук! smiley

0
petarstoyanov98 avatar petarstoyanov98 47 Точки

Здравей, ето ти още един вариант:

https://pastebin.com/enHVUkx4

По - кратко решение, може да ти помогне.

 

0
12/06/2017 11:43:51
Miroslav_Kisov avatar Miroslav_Kisov 60 Точки

Решение https://pastebin.com/LfgTd6Fg

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.