Loading...
jabalka avatar jabalka 960 Точки

[Exam Problems] C# Basics - Подготовка за изпит - вариант 7

Здравейте, колеги.

На ТОЗИ линк можете да намерите кода на задачите (вкл. зад05), които всички заедно решихме днес.

На четвърта задача бяхме пропуснали едно уравнение да впишем - вижте ред 32 от кода - има коментар.

 

Ето и УСЛОВИЯТА на задачите.

 

Видеата се обработват в момента. Очаквайте това от камерата тази вечер, това от компютъра - утре до обяд. Тук ще ви известим, когато са качени.

 

EDIT: Линк към видеото от компютъра

 

Оставаме на разположение за въпроси и коментари.

И успех на изпита!

 

Кико и Яна

Тагове:
8
Programming Basics 04/11/2014 12:57:46
ibakyrdjiev avatar ibakyrdjiev 172 Точки

Много добре обяснена лекция! Това с разписването на задачата с най-дълга дума беше много добре обяснено от вас ! Благодаря :) 7 часа общо съм циклил върху нея преди да ми покажете как става :)

1
a_banderov avatar a_banderov 19 Точки

Браво! Много добра лекция и обяснения! Не бързате и оставяте аудиторията да даде своите предложения. 
Постоянното търсене на обратна връзка, независимо от сложността на задачата, е много важно условие при подобен тип семинари!

Продължавайте добрата работа! Дано да ни изнасяте лекции и/или упражнения в първо ниво :)

0
dim4o avatar dim4o 288 Точки

Хитро решение на 4-та задача. На изпит едва ли бих се сетил за такова. Сигурно ще пълня в матрица и ще обхождам по всички посоки на света с while цикли като гламав (едното ми решение е точно такова). Като вариант предлагам един малко по-различен подход: 

1. Пълни се един List<> words с всички редове и колони, както и обърнатите редове и колони (отзад -->напред и одолу-->нагоре): общо 2*n*n бройки.

2. Обхождаме горния цикъл с два вложени цикъла: един за елементите на List<> words и един вътрешен за всеки елемент - символ по символ и като открия alphabetical word (каква и да е) я адвам към List<>possibleMaximums.

3. После намирам най-дългата лексикографска дума в possibleMaximums и в един лист allMaximums добавям всички думи с дължина равна на най-дългата дума. После просто --> allMaximums.Sort() --> Console.WriteLine(allMaximums[0]) --> печатам първия елемент.

Ето го и решението: LongestAlphabeticalWord

2
a_tifonoff avatar a_tifonoff 26 Точки

Колеги това е решение на "Longest Alphabetical Word" http://pastebin.com/49GKgu9S    само че с матрици. Всички нулеви тестове минават, но не мога да изкарам повече от 62 точки. Ще съм благодарен ако някой помогне да видя слабото място.

0
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

Сигурно е късно вече за отговора, но тъй като и аз до скоро не бях наясно как да проверя тестовете, ще се радвам, ако съм полезна. Виж долния коментар.

"Ами изтегли си тестовете и виж кой тест ти гърми. След това мини с дебъгера по този тест и намери защо твоят код дава грешен резултат. Някъде на някоя стъпка алгоритъмът ти греши. Най-лесно се намира с постъпково проследяване през дебъгера, когато налееш входните данни, при които гърми."

https://softuni.bg/forum/3861/Homework-Programming-Basics-Loops-24-BitRoller 

Тестовете можеш да ги изтеглиш от архива на съответния курс, на който е била изпитна задачата, която те интересува.

0
18/04/2015 21:33:49
simeon_l avatar simeon_l 5 Точки

Благодаря!

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.