Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

desislava777 avatar desislava777 165 Точки

[Programming Fundamentals] Methods. Debugging and Troubleshooting Code - Exercises 07. Primes in Given Range

Здравейте, колеги. Имам проблем с една лесна задача. Трябва да се намерят всички прости числа в даден интервал.Например между 0 и 10 простите числа са 2,3,5,7. В интервала от 5 до 11 излизат 5,7,11. Това е кодът ми. Някои прости числа се приемат за сложни или обратното. Пробвах всякакви варианти и разбрах, че методът isPrime не работи както трябва. Сложих го в отделна малка програма, която проверява дали едно число е просто. Извършват се проверки все едно, че е зададено дали едно число е четно или не. Не знам какво става! Същият този метод го използвах в предната задача 06.Prime Checker и всичко беше съвсем точно.Моля за помощ, съвети, препоръки... Благодаря предварително.

Тагове:
0
Programming Fundamentals 12/06/2017 18:09:26
Pazzo avatar Pazzo 159 Точки

Не съм пускал кода, но на пръв поглед мисля, че проблемът е в цикъла който въртиш в static bool isPrime(int n). При теб е до n/2, а по алгоритъм трябва да е до корен квадратен от n.

Пробвай така, надявам се да стане. Ако не - виж моето решение, което така или иначе е много сходно с твоето.

0
desislava777 avatar desislava777 165 Точки

Благодаря много ще опитам с Math.Sqrt.

0
desislava777 avatar desislava777 165 Точки

Най-после се получи! Още веднъж благодаря много!

0
Pazzo avatar Pazzo 159 Точки

Супер, радвам се че успях да помогна.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.