Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kosyokosev avatar kosyokosev 27 Точки

[Database Basics] Грешка при компилация при пускане на работещ скрипт в Judge

Здравейте,

На няколко задачи като си пусна решението ми изписва "Грешка при компилация",в тула командите си работят и си дават резултат.

Видях един отговор че нетрябвало да се подава името на базата,но дори и когато не се подава пак дава грешка.

Тук си троша главата с задачата да изтрия всички таблици от `minions` и неразбирам защо при команда

DROP DATABASE minions;

CREATE DATABASE minions;

ми дава грешка,след като реално е решение на проблема.

Стигнах до грешен отговор на задачата от където видях проверката в Judge която е :

# check if both tables are dropped
SELECT count(*)
FROM information_schema.TABLES
WHERE (TABLE_SCHEMA = database()) AND (TABLE_NAME = 'minions');

SELECT count(*)
FROM information_schema.TABLES
WHERE (TABLE_SCHEMA = database()) AND (TABLE_NAME = 'towns');

Реших и изтрих таблиците една по една

DROP TABLES minions;
DROP TABLES towns;

и това също даде грешка при компилация,и не знам защо.Стартирам моите команди и командите от Judge,всичко работи.

В предните курсове и на C#  и на Java нещо което работи в IDE-то недава грешка при компилация,малко е дразнещо:)

0
Databases Basics - MySQL
VasilValchanov avatar VasilValchanov 555 Точки

Избираш ли правилната стратегия като събмитваш в Judge ?

0
kosyokosev avatar kosyokosev 27 Точки

При мен в Judge ми дава да избера само "MySQL run skeleton,  ruk queries & check DB"

0
H.Stoyanov avatar H.Stoyanov 115 Точки

До колкото съм запознат от гледна точка на сигруността, нямаш право да дропваш и създаваш бази данни в Judge. Вместо това използвай DROP TABLE.

Хубав ден! wink

0
kosyokosev avatar kosyokosev 27 Точки

И това пробвах,ама пак грешка.

0
H.Stoyanov avatar H.Stoyanov 115 Точки

Колега, тези дни имаше някакви проблеми с Judge, точното мое решение е следното:

DROP TABLE minions;
DROP TABLE towns;

И минава на 100% в момента... не знам къде е проблема при теб, само това е кода. Провери дали не събмитваш на друга задача, понеже на повечето е забранено да триеш и таблицата.

Хубав ден! wink

0
kosyokosev avatar kosyokosev 27 Точки

Проверих,явно съм бил доста ядосан,а и уморен(изгледах лекциите и упражненията за две седмици,за два дни), и вместо DROP TABLE  съм пейстнал пак DROP DATABASE.Сега си мина.

0
vonrepiks avatar vonrepiks 6 Точки

Коя задача и от кое упражнение е.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.