Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

evstati.zarkov avatar evstati.zarkov 40 Точки

Въпрос към екипа, изготвил домашните

Уважаеми колеги или преподаватели,
Не искам да засеган никой, но ще помоля за отговор на следния въпрос.
Защо по дяволите в домашното ме карате да чета вход  и да връщам изход от конзолата при положение, че езика на който се иска да пишем,  Джаваскрип е насочен към Уеб и си има прекрасни начини да се чете вход и пише там ???

За себе си немога да открия смислен отговор на този въпрос, затова ще се радвам, ако Вие предложите такъв.

5
JavaScript Fundamentals
Anonymous:
На въпроса е отговорено.
kiko144 avatar kiko144 795 Точки
Best Answer

Има две основни причини:

  1. Не сме учили DOM и не знаем как да взимаме инпут от текстово поле например.
  2. Хубаво е да се свиква за изпита, където input - а ще се взима по подобен начин (с който предполагам си запознат)

Както можеби си забелязал в момента учим главно алгоритми на JavaScript за да свикнем със синтаксиса и не го ползваме по точното му предназначение. Друг проблем е, че ако се дава задача с DOM трудно може да се провери автоматично на изпита. 

PS: Не мисля, че за някой, който ти проверява домашното, ще е проблем ако си го направиш по твоят начин (даже е по лесно за тестване), но просто няма как да се накарат всички да използват нещо, което не са учили.

Поздрави и успех :)

7
nikolay.dimov83 avatar nikolay.dimov83 143 Точки

Бъркам ли се или Наков беше казал, че задачите можем да ги правим без вход? Т.е. входа да го хардкодваме. Ако някъде е преподаден вход, моля дайте линк.

2
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Не се бъркаш. Като цяло в момента системата е да си напишеш функция и да я извикаш после във кода със стойностите от примерните тестове.

4
evstati.zarkov avatar evstati.zarkov 40 Точки

Благодаря за коректния и точен отговор. НЕ съм  разбрал правилно за входа, че не е нужно да се взима от конзолата. 

0
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Кой е казал че някой те кара да четеш вход от конзолата? На изпита и на домашните се изисква да се напише функция която приема параметър/параметри, върши си работата и връща искания резултат. Ако си мислиш че във фронтенда няма функции жестоко се лъжеш. Тук се учим да пишем качествен програмен код не "качествена" шльокавица ;).

6
evstati.zarkov avatar evstati.zarkov 40 Точки
Ако се изкажа в стила с който сте ми отговорил, ще eследното " Кой те e учил да отговаряш на въпроса с въпрос и като се мислиш за по-умен да се изказваш неподготвен?", но понеже не съм като ВАС бих перифразирал отговора Ви на моя въпрос по следния начин: "Сигурно не сте разбрали правилно, не се иска от вас да четете входа от конзолата......". Ще ви помоля да се придържаме към възпитания тон и да се обръщате с подходящата форма на обръщение. А какво си мисля знам само аз.
1
Aluin avatar Aluin 76 Точки

Според мен може би трябва първо да се научи работа с DOM дървото, особено след курс по HTML и CSS където са ти пресни пресни знанията и после към алгоритмите, или поне на мен така ми се струва най-логично.. Просто наистина трябва да се свиква да се извлича вход от уеб страницата и съответния изход, че там се получават най-големите проблеми.

2
quickben avatar quickben 966 Точки

offtopic: аз искам само да ви благодаря за ouim.org ;) (ех младини...) :P

1
Aluin avatar Aluin 76 Точки

offtopic: wow на това му се вика приятна изненада :) Благодаря ти.. ouim е много важен и за мен :):P

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.