Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
joto_to avatar joto_to 39 Точки

Решения на упражнения от Arrays and Methods - More Exercises от Programming Fundamentals май 2017 на C#

<< по-стари задачи | по-нови задачи >>

Programming Fundamentals май 2017

Arrays and Methods - More Exercises Дата: 9-ти юни 2017

линк към джъдж

01. Array Statistics - C#

02. Manipulate Array - C#

03. Safe Manipulation - C#

04. Grab and Go - C#

05. Pizza Ingredients - C#

06. Heists - C#

07. Inventory Matcher - C#

08. Upgraded Matcher - C#

09. Jump Around - C#

Споделяйте и вашите различни решения, задавайте въпроси, обсъждайте споделените решения.

Тагове:
1
Programming Fundamentals 15/06/2017 20:06:48
sunshine97 avatar sunshine97 2 Точки

Имам въпрос към 6-та задача - Heist. Аз го написах по следния начин: https://pastebin.com/yy0jY45Y, но накрая не излиза това, което трябва да излезе. И не знам къде е грешката.....Благодаря предварително!

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1281 Точки
  1. jewelIncome = jewelPrice * jewelsQuantity;

2.                 totalJewel = jewelIncome;

3.  

4.                 goldIncome = goldPrice * goldQuantity;

5.                 totalGold = goldIncome;

6.  

7.                 totalMoney = totalJewel + totalGold;

това тук не ми харесва, първо totaljewel totalgold са ти излишни реално ти  презаписваш една променлива в друга малко излишно  

1.  string[] commandArgs = commands.Split(' '); - тива трябва да ти е вътре в while цикъла иначе ще получваш само данните от първото четене,има и оп културен начин да се напрви while но общо взето и така става

totalMoney = totalJewel + totalGold; а това тук е грешно ако кажем на първия heist имаш 100 на втория 50  totalmoney трябва да е 150 а така ще е 50. по-горе на expenses+=както е и тук така и си ок. аз бих изместил само totalJewel + totalGold; в отделна променлива и ше е нещо от сорта на 

totalJewel= jewelPrice * jewelsQuantity;

totalGold= goldPrice * goldQuantity;

totalHeistAmount=totalJewel + totalGold;

totalMoney+=totalHeistAmount;

заиграх се малко https://pastebin.com/CRFNN7yt ето оправено твоето минава 100/100 оказа се записваш и други неща грешно. когато беше извадила totaljewel totalgold отвън на всеки цикъл ти се натрупват там нещата и се променят сметките,като имаш цикли променливите които са само за тях трябва да живеят само вътре.Ако съществуват и отвън ще се получи количествено натрупване. Нарочно не съм променял имената на твоите променливи мисля че ще се ориентираш. Ако има нещо питай.

0
20/06/2018 11:35:28
sunshine97 avatar sunshine97 2 Точки

Благодаря ти! Стана 100/100. Много се радвам! Видях си грешките.

1
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1281 Точки

нищо работа,тея неща и с затворени очи ги правим вече :Д по -нататък е по интересно. Дано си разбрала и обясненията :Д , че знам какво исках да кажа но написано звучи малко различно и объркващо :Д

0