Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

joto_to avatar joto_to 40 Точки

Решения на упражнения от Arrays and Methods - More Exercises от Programming Fundamentals май 2017 на C#

<< по-стари задачи | по-нови задачи >>

Programming Fundamentals май 2017

Arrays and Methods - More Exercises Дата: 9-ти юни 2017

линк към джъдж

01. Array Statistics - C#

02. Manipulate Array - C#

03. Safe Manipulation - C#

04. Grab and Go - C#

05. Pizza Ingredients - C#

06. Heists - C#

07. Inventory Matcher - C#

08. Upgraded Matcher - C#

09. Jump Around - C#

 

Споделяйте и вашите различни решения, задавайте въпроси, обсъждайте споделените решения.

 

Тагове:
1
Programming Fundamentals 15/06/2017 20:06:48
sunshine97 avatar sunshine97 2 Точки

Имам въпрос към 6-та задача - Heist. Аз го написах по следния начин: https://pastebin.com/yy0jY45Y, но накрая не излиза това, което трябва да излезе. И не знам къде е грешката.....Благодаря предварително!

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки
  1. jewelIncome = jewelPrice * jewelsQuantity;

  2.                 totalJewel = jewelIncome;

  3.  

  4.                 goldIncome = goldPrice * goldQuantity;

  5.                 totalGold = goldIncome;

  6.  

  7.                 totalMoney = totalJewel + totalGold;

 това тук не ми харесва, първо totaljewel totalgold са ти излишни реално ти  презаписваш една променлива в друга малко излишно  

  1.  string[] commandArgs = commands.Split(' '); - тива трябва да ти е вътре в while цикъла иначе ще получваш само данните от първото четене,има и оп културен начин да се напрви while но общо взето и така става

totalMoney = totalJewel + totalGold; а това тук е грешно ако кажем на първия heist имаш 100 на втория 50  totalmoney трябва да е 150 а така ще е 50. по-горе на expenses+=както е и тук така и си ок. аз бих изместил само totalJewel + totalGold; в отделна променлива и ше е нещо от сорта на 

totalJewel= jewelPrice * jewelsQuantity;

totalGold= goldPrice * goldQuantity;

totalHeistAmount=totalJewel + totalGold;

totalMoney+=totalHeistAmount;

 

заиграх се малко https://pastebin.com/CRFNN7yt ето оправено твоето минава 100/100 оказа се записваш и други неща грешно. когато беше извадила totaljewel totalgold отвън на всеки цикъл ти се натрупват там нещата и се променят сметките,като имаш цикли променливите които са само за тях трябва да живеят само вътре.Ако съществуват и отвън ще се получи количествено натрупване. Нарочно не съм променял имената на твоите променливи мисля че ще се ориентираш. Ако има нещо питай.

0
20/06/2018 11:35:28
sunshine97 avatar sunshine97 2 Точки

Благодаря ти! Стана 100/100. Много се радвам! Видях си грешките.

1
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

нищо работа,тея неща и с затворени очи ги правим вече :Д по -нататък е по интересно. Дано си разбрала и обясненията :Д , че знам какво исках да кажа но написано звучи малко различно и объркващо :Д

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.