Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Yanni avatar Yanni 3 Точки

Hotkeys

Здравейте! Имам проблем с Hotkey - не ми се запазват.Имам предвид ,че винаги като пусна Мауа трябва отново , да активирам базата с хоткейс от СофтУни. Как да направя така ,че винаги да се актвират ,като я пусна. Вторият проблем е ,че не работят всички . Напремер за Otliner трябва да си правя всеки път различен хоткей ,защото просто не работи , пише че е правилен Hotkey в Hotkeys Editor ,но не работи.

 

Ако може да ми кажете също и как да изчиствам боклуците от Outliner , защото като правя много сложна сцена с много обекти ,които са съставени от по-малки обеките (неименовани) и става "въргал".

 

Благодаря и приятен ден/нощ ! :*

Тагове:
0
3D Animation
FiErY avatar FiErY 2 Точки

Здравей, за да ти работят прикачените hot keys направи следното:

Прикачи ги в HOT KEYS едитора и после правиш следното:

WINDOWS / WORKSPACE и кликваш с десен бутон в квадратчето на Maya Classics примерно. Отваря ти се диалогов прозорец. Сложи в него тикче на Link A Hotkey Set to this workspace и даваш APPLY.

При следващото отваряне на Maya ще са активни.

 

0
17/06/2017 23:22:41
Yanni avatar Yanni 3 Точки

Да,получи се мерси! Но все пак не ми работят някои Hotkeys ,като за отлинера . :(

0
FiErY avatar FiErY 2 Точки

А относно разчистването на Outliner Менюто - можеш от падащите менюта Display и от Show да зададеш какви категории неща да са видими  в Outliner менюто. 

0
17/06/2017 23:28:07
Yanni avatar Yanni 3 Точки

Мерси много!

0
dminkov avatar dminkov 37 Точки

От Outliner-а може да се трият ненужните обекти с бутона "Del".

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.