Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ValeriChernev avatar ValeriChernev 4 Точки

[Programming Basics] 07. Left and Right Sum Simple Loops

Дава ми 15% с решението от лекцийте на Божидар.

Когато изплозвам данните от упражнението без кавички " " за входни аргументи отговорите ми излизат.

Когато използвам кавички за входните аргументи ми дава грешка.

 

Ако приемем че Джъж слага кавички на всички останали тествания на кода ми.

Как да прескоча кавичките в цикъла без да объркам броенето на аргументите?

 

https://pastebin.com/pzsYi5Nd

С този кода прави 15%

Няма как Джъж да бърка нали?

Тагове:
0
Programming Basics 18/06/2017 21:27:35
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Здравей,

отговорите не излизат, защото така написа, кодът залепва стрингове, а не сумира числа

Промени 

....
let currentNumber = inputParameters[i]
 
        leftSum += currentNumber
 
    }
    for (var j = leftEndIndex + 1; j < inputParameters.length; j++) {
        let currentNumber = inputParameters[j]
 ......

на

let currentNumber = Number(inputParameters[i])
 
        leftSum += currentNumber
 
    }
    for (var j = leftEndIndex + 1; j < inputParameters.length; j++) {
        let currentNumber = Number(inputParameters[j])

На практика трансформираш членовете на масива input до числа

0
ValeriChernev avatar ValeriChernev 4 Точки

100/100

Благодаря Алекс

Трябва да призная че тези цикли ме объркват

Не е ли най - добре тогава още в началото да се напише inputParameters = Number(arg1) или нещо от сорта колкото да се знае, че навсякъде ползваме само числа?

И ако не помага особенно може ли да навреди при условие, че работим само с числа?

0
19/06/2017 21:09:58
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.