Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Jovtcho avatar Jovtcho 20 Точки

18.Programming-Fundamentals-Dictionaries-Lambda-LINQ-Exercises-Решения на задачите със звездички

Здравейте, това са моите решения на задачите със звездички от това упражнение:

06 - User Logs

07 - Population Counter

08 - Logs Aggregator

09 - Legendary Farming

10 - Сръбско Unleashed

11 - Dragon Army

Приемам всякакви забележки, коментари и предложения да подобря кода.

Поздрави,

Йовчо

 

Тагове:
0
Programming Fundamentals 19/06/2017 12:41:42
VasilValchanov avatar VasilValchanov 555 Точки

https://pastebin.com/RdLYXvk4

едно решение на Dragon Army с клас и валидаций

 

0
Jovtcho avatar Jovtcho 20 Точки

И според мен е най-добре с клас да се реши задачата, но никога не съм го правил и не се чувствах сигурен. 

Разгледах решението. Вложения речник защо не си го направил сортиран, а си решил после да сортиташ по ключовете му?

Поздрави.

 

0
19/06/2017 13:29:00
VasilValchanov avatar VasilValchanov 555 Точки

По принцип решавам задачите постъпково и оставям сортировката за накрая понеже може да трябва сортировка по Descending или по Length

0
Jovtcho avatar Jovtcho 20 Точки

Много добри и подредени решения според мен. Евала за regex модела на сръбското. Аз не можах да го измисля. 

А, защо за драконската армия пак го правиш с Regex? Тук по условие няма валидация на входа. 

Поздрави. 

0
dZf1aeA-ick.36 avatar dZf1aeA-ick.36 169 Точки

След Сръбското продължих с regex вълната :D А и така имах възможност да си именовам групите отново, за да стане една идея по-четим кодът. :) 

0
19/06/2017 14:08:21
Jovtcho avatar Jovtcho 20 Точки

Това с именоването в самия шаблон на Regex ми се струва доста хитро.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.