Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Plotso avatar Plotso 24 Точки

[C# Advanced] C# Advanced Retake Exam - 22 August 2016 - 02.Nature's Prophet

Здравейте, имам проблем със задачата спомената в заглавието на този въпрос, а именно 2-ра задача от C# Advanced Retake Exam 22 August 2016... Реших я доста бързичко, направих си тестовете в уърд документа и устремено отворих Judge, който уби всякакви позитивни емоции у мен с 60/100... Гърмят ми 1, 3, 4 и 6ти тест, тоест дават Incorrect answer... Моля някой да ми помогне! Предварително благодаря!

Кодът - https://pastebin.com/9eRdV1Qy

 

Тагове:
0
C# Advanced 26/06/2017 16:46:09
rosen.ivanov avatar rosen.ivanov 130 Точки
Best Answer

След вторият ти фор цикъл, garden[givenRow][givenCol] трябва да намалява с едно, а не да е равно на едно.

2
20/06/2017 08:19:45
StefanTep avatar StefanTep 4 Точки

И аз я направих бързо до 80% ама ми гърмят за време последните два теста. Сигурно се дава огромна матрица. И трябва да се подобри скоростта.

https://pastebin.com/L6CqTSDW

0
a.aleksandrov91 avatar a.aleksandrov91 51 Точки

Смени си печатането със StringBuilder. Просто Console.WriteLine() е бавна операция.

0
e.manolov avatar e.manolov 80 Точки

Колега, StefanTep,

Аз имах същия проблем, като двата ми последни теста гърмяха за време.

Забавянето ми идваше от това, че принтирах матрицата с два for цикъла.

След като направих матрицата да се принтира само с един foreach {Console.WriteLine(" ",matrix)}, всичко се оправи и взех 100/100.

Така, че те съветвам да опиташ да принтираш матрицата с един foreach. Дано се получат нещата.

0
a.aleksandrov91 avatar a.aleksandrov91 51 Точки

Колегата ти е отговорил, че трябва да се намалява с едно мястото където е посято цветето. Също така проверката, където проверяваш дали индекс-а е различен от нула е грешна. В условието не е казано, че не може да се сее цвете на място където ще разцъфне.

Не знам дали ме разбра. Ето ти твоя код преработен: https://pastebin.com/NYAS7mMs

0
StefanTep avatar StefanTep 4 Точки

Да с StringBuilder си мина на 100% мерси.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.