Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

stanislav.bozhanov avatar stanislav.bozhanov 34 Точки

Една от любимите ни теми и също на господин Наков

Мисля, че това е най-пълно описаната дискусия по темата за програмирането и математика. На мен ми беше лично доста интересна като за човек завъриш математическа гимназия.
http://j2kun.svbtle.com/programming-is-not-math-huh

Тагове:
2
Общи приказки
Plexter avatar Plexter 0 Точки

Според мен математиката е прекрасна наука, но бива налагана от учителите по погрешен начин. Трудно се гради интерес към нещо, което се прави единствено на хартия и това е достатъчно да откаже доста хора да развият математически умения. Чудесен начин е да се развие логическо мислене, но от много отдавна не е единствения и програмирането е типичен пример. Подкрепям, че е непркатично да натискат програмисти да решават сложни уравнения и да помнят теорми. Много по-удобно и практично е да се направи една формула в код и да се извлекат резултатите директно. Хем трябва мислене, за да се направи, хем може да се използва отново и отново без да се рови в справочници и да се пренаписват листи хартия.

2
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Ами аз с програмиране не съм се занимавал никога извън задължителните часове в гимназията (от които не помня нищо). Но точно мисленето ми, изградено от математиката ми помага много. Не съм съвсем съгласен и с поста на колегата за това, че е само на хартия. Математиката не е физика, тук не става дума за експерименти. Математиката е теоритична наука, която намира практическо приложение в другите науки.

Не съм толкова навътре с програмирането. Може и да станеш супер програмист без да разбираш и грам математика. Но до момента си мисля, че ми е от голяма помощ.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.