Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

stamen4o avatar stamen4o 44 Точки

Споделете мнението си относно онлайн платформите за програмиране.

Попаднах на интересни платформи за програмисти, начинаещи и напреднали. Някои от тях са платени според нуждите на програмиста откъм мощност на съответния сървър. Бих се радвал по напредналите ако са се сблъсквали с тези услуги да споделят мнение и "experience". Идеята да си пишеш от където си искаш и на каквато и да е машина /действаща като терминал/ ми допада, но моля хората с опит да подскажат :) А ето и малко такива платформи : 

Koding.com , Codeanywhere.net , Codebender.cc , C9.io ... 

Тагове:
0
Общи приказки
dentia avatar dentia 362 Точки

Много са неудобни, а и са крайно орязани откъм функционалност (поне тези, които съм пробвала).

Вършат работа колкото да провериш нещо набързо, ако си се сетил, но с уговорката, че това, което проверяваш е в границите на материала за ниво 0/1.

0
Dexter avatar Dexter 119 Точки

Аз от вчера имам рег в Koding.com, като още не съм го пробвал, но двама колеги казаха, че не бил лош, само малко бавно се вдигали виртуалките, ако не си го ползвал известен прериод от време. /offtopic много хубаво online място за учене и разцъкване е http://www.codecademy.com/ - направен e така все едно играеш игра - получаваш achievement-ти докато пишеш код и тн. Нещата, които могат да се научат там са: → JavaScript → HTML/CSS → PHP → Python → Ruby → APIs. Можете да му хвърлите едно око.

0
VelizarValkov avatar VelizarValkov 35 Точки
Видяхте ли новата платформа на телерик?! Изглежда сякаш са изпреварили бъдещето! Изгледайте записа от представянето и тук. Звучи много обещаващо, пък тепъва ще видим!
3
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки
Много е силно, най-много ми харесва начина, по който са представени базите данни и това, че не ти се налага да пишеш обикновени заявки. Още повече приложенията са хибридки и вървят на всичко ^^
1
mzografski avatar mzografski 189 Точки
+1 за Koding.com -  супер бърз начин да покажеш мокъп на клиент или да билднеш тест кейс без да се налага да имаш хостинг, домейн... бла-бла. 
0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.