Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

JJ_Nedelinov avatar JJ_Nedelinov 0 Точки

Препоръка за добър и изгоден графичен таблет (в наличност)

Здравейте, 

тъй като предпочитам да послушам съвета на лектора ни Димитър Дечев, бих искал да Ви попитам с какъв графичен таблет е най-добре да започнем с графичния дизайн? Аз разгледах доста, обаче точно този, споменатия в първата ни лекция не е наличен, бихте ли ме насочили към някой друг?

Благодаря, предварително!

Поздрави, 

J.

0
3D Animation 24/06/2017 12:46:40
Gugrino avatar Gugrino 4 Точки

Този модел е чудесен, това е последна версия, но и по-старите модели са много добри.

http://www.wacom.com/en-us/products/intuos-pro

0
Enichka3 avatar Enichka3 19 Точки

Здравейте,
Ъхъ, Бамбуците (Bamboo) ги спряха преди няколко години, но ако намерите си заслужава и е достатъчно като качество. smiley
Интуосите (Intuos) са с по-добра сензитивност и определено са добър избор.
Хубаво е да помислите и за размера. Не мога да говоря от личен опит (почнах си с А4 бамбуу и още си го ползвам; удобно е), но от познатите, които имат/са имали по-малки размери се оплакват, че не са много удобни и на по-големите определено е по-лесно. Говоря предимно за пълно рисуване обаче, за графичен дизайн може и да не е такъв проблем (само един от въпросните познати се занимава с гр.дизайн).
За други марки не мога да кажа, но Wacom си държат позициите.
Надявам се да съм помогнала.

0
vtashkova avatar vtashkova 0 Точки

Зависи колко пари искате да вложите. Взех си този, който е в линка, споделен от колегата, вариация М - по- големия размер.

Прегледах и претеглих няколко възможности, но се спрях на този, заради новата технология и разликата в цените с други модели по- старо поколение беше пренебрежима. Таблетът е и с тъч- функцията,  която се изключва, когато не е необходима. Лек, удобен и с изчистен дизайн. Над 8000 нива на натиск на писалката - каквото и да означава това- на този етап не мога да го оценя :) Поръчах си и протектор, който пази повърхността на таблета. Не се драска, но бих искала да се подсигуря.

Сега, факт е, че за начинаещ като мен, това е твърде голяма хапка, но мисля, че си струваше покупката от глeдна точка на инвестиция за следващите няколко години. 

Другото, което ми предложиха беше  по- старо поколение, но цената му беше само с 200 по- малко, с по- старата писалка с почти 8 пъти по- малко нива на натиск.

http://www.wacom.com/en-us/products/pen-tablets/intuos

 

Изборът зависи от това, колко пари искате да вложите - и какви са ви плановете за развитие в посоката на рисуване и 3D моделиране. Друго решение е таблет на старо, докато се обучавате и след това инвестирате в нещо сериозно. Обмислих и този вариант за себе си, но реших в крайна сметка да взема новия.

 

 

0
25/06/2017 14:03:19
Trickitty avatar Trickitty 2 Точки

Intuos Draw е горе долу екривалента на Wacom Bamboo. Цената е около 200лв, но го видях в Плесио за 162лв. Би трябвало да е достатъчно за Maya. Intuos Pro са много добри, но може би не са нужни за текущата цел. Те са за прецизна художническа и илюстраторска работа, IMHO.

0
baojia avatar baojia 1 Точки

Аз съм с XP-Pen Star G640 drawing tablet и съм доволен, даже ми се иска да си бях взел големия, че може да се рисува с повече замах. Съответно таблета на е евтин и аз не ползвам нито един от бутоните му. Просто ми е много по лесно да работя с шорткътите на клавиатурата. XP-Pen са отлично бюджетно решение.

https://www.xp-pen.com/product/54.html

0
luskos avatar luskos 5 Точки

Аз си взех VEIKK А50, тепърва ще разбера дали е добър, понеже не съм го получил още, но на цена 100лв + 20лв ДДС като пристигне на митницата смятам че е добра инвестиция като за начало. Имам един старичък който се подхвърля явно от ръка на ръка, защото на всеки му е жал да го изхвърли... Genius, много стара генерация, не си заслужаваше инсталирането на драйверите, не знам как някой е издържал да го ползва, когато е бил последна дума на техниката.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.