Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Jeliozver avatar Jeliozver 356 Точки
Best Answer

Case-овете трябва да са само с малки букви, защото при вход ги променяш на малки и така написано никога няма да имаш "случаите", които проверяваш.

Освен това трябва да сложиш проверки и при случай на пролет. И самите проверки, когато влезе в case трябва да преработят малко.

Изхода трябва да се форматира ( не знам как става на java) ,а и това 3455 е излишно. Защо го включваш изобщо?

0
26/06/2017 15:14:27
andy94 avatar andy94 58 Точки

Опитай със (if season == "Spring" || season == "Autumn")

0
mariastoilova avatar mariastoilova 6 Точки

Моля някой да ми помогне, не разбирам защо при зададен този вход ( Autumn 8600) ми дава грешка програмата, влиза в първия if, където изобщо не му е мястото. Смята ми го с цена 0,75 а трябва да влезе във втория и да смята цена 0,95.

            var sezon = Console.ReadLine();
            var kilometri = double.Parse(Console.ReadLine());

            var price = 0.0;

            if (kilometri <= 5000 && sezon == "Spring" || sezon == "Autumn" ) { price = 0.75; }
            else if (kilometri > 5000 && kilometri <= 10000 && sezon == "Spring" || sezon == "Autumn") { price = 0.95;}
           
            else if (kilometri <= 5000 && sezon == "Summer") { price = 0.90; }
            else if (kilometri > 5000 && kilometri <= 10000 && sezon == "Summer") { price = 1.10; }
            else if (kilometri <= 5000 && sezon == "Winter") { price = 1.05; }
            else if (kilometri > 5000 && kilometri <= 10000 && sezon == "Winter") { price = 1.25; }

            else if (kilometri > 10000 && kilometri <= 20000 && sezon == "Spring" || sezon == "Autumn" || sezon == "Summer" || sezon == "Winter") { price = 1.45; }

            var sum = kilometri * price*4;
            var salary = sum - (sum * 0.10);

            Console.WriteLine($"{salary:f2}");

0
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

Операторът && има приоритет пред ||, така че първият ти if се смята като if ((kilometri <= 5000 && sezon == "Spring") || sezon = "Autumn") и тъй като последното връща true се изпълнява този код. 

0
mariastoilova avatar mariastoilova 6 Точки

Благодаря, мисля да преработя целия код и да направя вложени if.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.