Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ti4o.bs avatar ti4o.bs 16 Точки

Охлаждане за лаптоп ?!

Здравейте, имам ето тази машинка 

http://www.laptop.bg/archive/laptops-asus-N56-asus_n56jr_s4010d_120SSD

Но когато пусна някоя малко по тежка игра почва да грее доста и това не ми харесва! :D Бихте ли ми препоръчали някъква поставка-охлаждане която да свърши работа, защото май имаше някъкво значение къде е вентилатора как е разсположен и т.н. :) Благодаря предварително!

1
Общи приказки
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

Аз ползвам ето това - DeepCool Notebook Cooler N1 15.6“

Перката е 18 см и това си оказва влияние. Не съм ползвал други подложки, за да сравня, но моята препоръка е да вземеш охладител с колкото се може по-голяма перка. Не се изкушавай да вземеш някой с 3 вентилатора, които са по 5-6 см, просто няма да постигнат същия ефект, ще са по-шумни и т. н.

Разбира се, най-добрият критерий за сравнение е въздушния поток - при моя модел максималният такъв е 84.7CFM.

0
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

xD

Моят лаптоп(hp) също страшно много грее. Случва се да си го прибера след лекция и час по-късно като го извадя - да е още горещ. Ползвах разни вентилиращи подложки, но те само ме дразнят със звука си и с по-различното положение на лаптопа спрямо това, което съм свикнала. А и като цяло са ми по-скоро пречещи, защото мъкна лаптопа навсякъде и го ползвам навсякъде. Просто се примирих с факта, че може да прегрее и толкова :D Наистина ако има някой удобен начин да се оправи този проблем - е добре дошъл. Ще следя темата. (up)

2
ti4o.bs avatar ti4o.bs 16 Точки

Консултирах се с познат работещ в средите и ми препоръча  това когато го прпбвам ще кажа :)

0
Desso avatar Desso 146 Точки

Аз бих ти препоръчал алуминиева или метална подложка, тъй като отвеждат топлината по-добре от пластмасовите. Аз съм с алуминиева и съм много доволен. Забелязвам, че дори и без да включвам вентилатора, подложката си върши добре работата в тези жеги и намаля температурата на харддиска с около 5-6 градуса. Ползвам ето тази - с една голяма перка по средата е, сравнително тихичка (16dB), USB-то има адаптер и по този начин не губиш USB порт.

Edit: това, което е препоръчал познатия ти също ми изглежда надеждно. Дано свърши работа

0
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Да ви споделя малко опит wink

Не случайно Asus имат R.O.G. , а този не е от тях. Дори и те греят при тежки игри.

Никакви подложки няма да ти помогне.Просто този лаптоп не е за игри.

Искаш да играеш игри - купи си десктоп.Това е реалността.

 

1
ti4o.bs avatar ti4o.bs 16 Точки

Бях с RoG но реших да не играя повече и за това взех този. Играя само Дота2 а тя не е много тежка :) RoG са с 2 вентилатора отзад и на 3 санта стойка... факт за игри са злато, но този също ми върши работа, просто е друг клас :) Ще споделя когато дойде охлаждането.

0
ivailoindjov avatar ivailoindjov 20 Точки

Здравейте, колега, реших и аз да споделя някои наблюдения :)

Като цяло всички машини греят когато се играят игри - и настолни, и преносими - това си е факт. Ако причината, поради която си притеснен, е здравето на лаптопа - процесора и видеокартата имат "термична бариера", която при Intel е 80 градуса, при Nvidia май също е толкова. В момента, в който една от частите стигне до тази бариера повече градуси няма да вдигне, и за целта ще намали тактовата честота и съответно производителността си. Като цяло чиповете могат да издържат на доста по-висока температура преди да стане опасно, но въпреки всичко продължителната работа при близо 80 градуса не е желателна, защото води до преждевременна амортизация и на чипа, и предимно на вентилатора (на чипа няма кой знае какво да му стане преди 110 градуса).

Вече ако е въпрос на удобство - ако не ти е комфортно понеже самата повърхност е прекалено гореща, или каквото и да е друго, е по-различен проблем. Но и в двата случая - охлаждащата подложка е добро решение. Като гледам най-често купуваните подложки - както и тези, които се славят като най-добри - имат няколко сходни характеристики. Повечето (ако не и всички) са направени от метал - както колегата Desso спомена, металът отвежда по-добре топлината в сравнение с пластмасата. Другото което е - повечето са с големи вентилатори. По-големият вентилатор може с по-ниски обороти да създаде въздушна струя със същата сила, колкото няколко по-малки работещи на високи обороти - това значи по-тиха работа и по-дълъг живот на самия вентилатор. От друга страна - ако ще си го слагаш в краката и ще ползваш подложка повечето на брой вентилатори означават по-малък шанс да запушиш отвора на някой от тях и да не може да си върши работата, заради по-различното им разположение по площта на самата подложка.

Прецени какво ще ти е по-удобно, и най-вече - ако имаш познати с различни видове подложки пробвай, защото няма как иначе да разбереш специфично за твоята машина и твоят начин на ползване кое ще е най-доброто решение :)

Успех с покупката и дано да си доволен!

2
ibakyrdjiev avatar ibakyrdjiev 172 Точки

Подкрепям :) Свали си софт за следене на температурите и виж колко ти дава на натоварване от игри. Ако е в рамките на нормалното няма от какво да се притесняваш :)

Моя лаптоп е Lenovo Y580 винаги е студен като не  играя, обаче пусна ли игра става като печка :D

Слагам му един тефтер под него за да може вентилатора да смуче по - лесно и всичко заспива :) 

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.