Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ivoshopov9007 avatar ivoshopov9007 0 Точки

01. Order by Age от Objects and Classes - More Exercises

Здравейте, имам нужда от малко помощ относно задачата за сортиране на обекти по свойство възраст. 

Кода ми: https://pastebin.com/RE5MRgKF

Задача: https://softuni.bg/downloads/svn/soft-tech/May-2017/Programming-Fundamentals-May-2017/10.%20Programming-Fundamentals-Files-and-Exceptions/10.%20Programming-Fundamentals-Objects-Classes-Files-and-Exceptions-More-Exercises.docx

Не мога да разбера защо OrderBy не ми сортира списъка с обекти в result както ми е необходимо.

Тагове:
0
Programming Fundamentals
VasilValchanov avatar VasilValchanov 555 Точки

var result = list.OrderBy(person => -person.age);

така написано ти ги сортира по age descending 

просто махни "-" пред person.age

0
ivoshopov9007 avatar ivoshopov9007 0 Точки

Дааа, логично наистина. Малшансът ми е, че тествах само с първия пример, който по начало си е descending и нямаше разлика между input и output. Благодаря! ;)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.