Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

NikolayPopov avatar NikolayPopov 253 Точки

Съпротивлението ти трябва да е с math.floor, защото имаш цяло число брой забавяния. 

0
30/06/2017 20:08:00
KaloyanDanev avatar KaloyanDanev 1 Точки

Благодаря !

0
Jordan_Dobrev12 avatar Jordan_Dobrev12 336 Точки

Здравей , 

Ето моето решение на задачата : https://pastebin.com/jgVFBAsp

Забравил си ' = ' във if-a. За да изчисля колко време не е достигнало аз си го запазвам в променлива.

Иначе останалото е така. :) 

 

0
KaloyanDanev avatar KaloyanDanev 1 Точки

Благодаря !

1
Lynx2008 avatar Lynx2008 7 Точки

Благодаря !

Това "=" и на мен ми пречеше да даде останалите 20точки.

 

1
02/07/2017 01:39:16
Teodor92 avatar Teodor92 569 Точки

Hint: ако имаш отсечка с разтояние 30 метра, колко е очакваното забавяне? А ако имаш отсечка с разстояние 31 метра?

Style note: Когато именуваш променлви използвай английски. Също така използвай camelCase.

0
30/06/2017 20:10:13
Lyubohd avatar Lyubohd 137 Точки

Здравей Калоян,

Грешката според мен ти идва от недочитане на условито, както направих и аз на изпита и ми костваше 10-15 минути да осъзная грешката, цитирам: "Когато се изчислява колко пъти Иванчо ще се забави в резултат на съпротивлението на водата резултатът трябва да се закръгли надолу до най-близкото цяло число." Това тук е ключовият израз, който явно убягва на повечето хора.

Поздрави!

Любо :)

0
MasterHimself avatar MasterHimself 0 Точки

Здравейте,

Може ли малко помощ с тази задача?

Кoлкото и да опитвам, не успях да я вдигна до повече от 20/100 в Judge.

Ето Java кода ми: https://pastebin.com/cDTnULqS

Предварително благодаря на отзовалите се.

 

0
Lyubohd avatar Lyubohd 137 Точки

Здравей,

Грешките ти идват от това, че закръгляваш надолу по-късно от необходимото. В задачата се казва да се закръгли забавянето за един метър, а ти закръгляш за цялото разстояние. Редактирах ти кода, вече дава 100/100 в Judge. https://pastebin.com/WyKfY3he

Успех!

Любо

0
MasterHimself avatar MasterHimself 0 Точки

Благодаря ти, Любо!

0
stefanova_slavena avatar stefanova_slavena 1 Точки

Как може да бъде решена задачата, ако искаме да я направим във Windows Forms Aplication?

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

по абсолютно същия начинакто посочените горе просто ще си направиш евенти за on click  и другите неща логиката на кода не се променя просто начина по които къде и какво се слага. Но решението си остава същото като логика.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.