Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vkachanov avatar vkachanov 17 Точки

[WebFundamentals - HTML5-May2017] - Въпроси за курсовия проект

Здравейте,

с оглед наближаването на срока за курсовите работи, имам нужда от малко пояснения:

1. Относно валидацията - CSS-валидаторът посочен в заданието (http://www.css-validator.org/validator) счита всички border пропъртита за грешка - Parse Error [empty string]. На няколко места прочетох, че валидаторът е счупен - от тази гледна точка заслужава ли си въобще да поправям грешките, които ми изписва, той може и други неща да репортва неправилно?

2, Относно качването на проекта в интернет - ще учим ли как става това? Сами ли си търсим хостинг?

3, Относно "предаването" на проекта - има ли официално такова или в деня на защитата просто посочваме адреса в GitHub (евентуално и в интернет), където се намира кода?

Благодаря!

0
Web Basics
ChrisPam avatar ChrisPam 976 Точки
Best Answer

1. Ако може да пратиш линк да видим какво се случва. Естествено, че няма да вземаме предвид това, че отчита Border пропъртитата за грешки

2. В началото на курса беше казано, че можете да ползвате GitHubPages (на картко, github ви позволява да ползвате техен хостинг и домейн, проучете повече в интернет)

3. Предаването на проекта се осъществява няколко дни преди защитата (15.07.2017), като предадете линка на уебсайта ви през системата на СофтУни :)

 

Поздрави,

Кристиян!

1
vkachanov avatar vkachanov 17 Точки

Благодаря за отговорите!

1. Ето линк към CSS-а, в който всички border-и се считат за грешка от валидатора (и не само те).

2. ОК за GitHubPages. Да разбирам, че в този курс няма да учим как се случват нещата с "истински" хостинг?

3. Значи няколко дни преди защитата на инстанцията на курса ще се появи поле за предаване на линк? 

0
ChrisPam avatar ChrisPam 976 Точки

Аз не виждам проблем с border-ите?

0
vkachanov avatar vkachanov 17 Точки

При мен показва това Parse Error [empty string] - всички бордер-радиуси, другите грешки също не ги разбирам:

Ето линк към screenshot-a.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.