Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
JivkoJelev avatar JivkoJelev 238 Точки

PHP error "api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll is missing" при пускане на Apache

Стартирам апачето и ми излиза грешка на която пише:

"the program can't start because api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll is missing from your computer"

Проверих в нета , имаше някакви обяснения , направих ги ама пак не става , някой някакви идеи?

Тагове:
0
PHP Web 09/07/2017 20:28:33

Мерси за линка , пробвах пак нявки еррори и не става.Има ли друга алтернатива освен xamp за windows или най-вероятно и там ще ми показва същите грешки?

0
RoYaL avatar RoYaL SoftUni Team Trainer 6845 Точки

Можеш поотделно да си инсталираш Apache и PHP

1

Смисъл без xamp , само да инсталирам апачето?

0
dvdty avatar dvdty 472 Точки

Библиотеката се изтегля с windows update. Можеш и да пробваш да си обновиш .NET-a, обикновено заради него липсват библиотеки.

1

Да видях го и тоя вариант , ама жестоко се съмнявам windowsa ми да е от най-легитимните.Страх ме е ако го упдейтна да не загубя файлове.Има ли го тоя риск?

0
sevgin0954 avatar sevgin0954 556 Точки

Не в наи лошия случаи просто в долния ъгъл ти пише че не е активиран и си теглиш активатор и си го активираш пак но е малко вероятно

1
08/07/2017 18:41:51
khushbu avatar khushbu 2 Точки
Когато стартирате apache, този api-ms-win crt-runtime-l1-1-0.dll файл показва грешка. Това е често срещаната грешка, която се случва най-често, така че изтегляне на api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll отново от упълномощения сайт и след това това, което ще видите вашия проблем ще бъде отстранена.
1
21/09/2018 08:21:32