Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

BTroeva avatar BTroeva 0 Точки

Регистриране на домейн

Здравейте!

Регистрирането на домейн освен чрез показания вариант в superhosting.bg по какви други начини може да стане? Винаги ли се прави чрез компания, предлагаща хостинг?

Благодаря!

Тагове:
0
WordPress Basics
mradkov avatar mradkov 12 Точки
Best Answer

Не е задължително да е бъде купен (регистриран) от компания предлагаща хостинг услуги, но обикновено компаниите предлагащи домейни (регистратори / регистрари), предлагат и хостинг.

Има много други варианти освен суперхостинг. Възможно е дори да си купиш (регистрираш) домейн при една компания, а да го насочиш към хостинг при друга компания или към собствен сървър.

Ето някой от най-известните провайдъри на домейн имена: 

- GoDaddy.com
- NameCheap.com
- Register.com
- Name.com

и някой български:

- SuperHosting.bg
- ICN.bg
- host.bg
- NS1.bg

и други.

 

 

0
22/07/2017 21:37:36
BTroeva avatar BTroeva 0 Точки

Благодаря за подробния отговор! А по отношение на промоционалния код от суперхостинг, който получихме, той само за хостинг в комбинация с домейн ли може да се ползва или може и само за домейн или пък само за хостинг? Освен това хостингът в промоция е за 3 месеца, след това трябва ли да се продължи със същия план или може да се премине на друг?

0
mradkov avatar mradkov 12 Точки

За това не съм сигурен, тъй като не знам какъв промоционален код сте получили - най-добре е да попиташ на рецепцията.

Предполагам, че промоционалният код е само за хостинг.  Като след изтичане на периода, можеш да продължиш и на същият план но не е задължително. Ако искаш може да преминеш и на друг план.

Домейн обаче трябва да се заплати допълнително, като обикновено най-краткият период за който може да бъде закупен домейн е 1 година.

 

 

0
DeadMasterBG avatar DeadMasterBG 2 Точки

Здравей, BTroeva

Не е задължително! Също така може да си регистрираш безплатен домейн на freenom.com

Те са безплатни за 1 година! Не иска никакво заплащане за първата година...

Аз лично всичките ми домейни от там са на domain.ml

Дано да съм ти помогнал!

0
22/07/2017 22:30:38
BTroeva avatar BTroeva 0 Точки

Благодаря! Ще погледна! :)

0
Shully avatar Shully 18 Точки

Здравей,

Искам само да добавя, че можеш да използваш и Github Pages за безплатен хостинг. Единственият минус е, че твоят уебсайт ще бъде open-source, така че ако използваш база данни или нещо подобно, по-добре направи както казаха колегите.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.