Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
BTroeva avatar BTroeva 0 Точки

Регистриране на домейн

Здравейте!

Регистрирането на домейн освен чрез показания вариант в superhosting.bg по какви други начини може да стане? Винаги ли се прави чрез компания, предлагаща хостинг?

Благодаря!

Тагове:
0
WordPress Basics
mradkov avatar mradkov 12 Точки
Best Answer

Не е задължително да е бъде купен (регистриран) от компания предлагаща хостинг услуги, но обикновено компаниите предлагащи домейни (регистратори / регистрари), предлагат и хостинг.

Има много други варианти освен суперхостинг. Възможно е дори да си купиш (регистрираш) домейн при една компания, а да го насочиш към хостинг при друга компания или към собствен сървър.

Ето някой от най-известните провайдъри на домейн имена: 

- GoDaddy.com
- NameCheap.com
- Register.com
- Name.com

и някой български:

- SuperHosting.bg
- ICN.bg
- host.bg
- NS1.bg

и други.

0
22/07/2017 21:37:36

Благодаря за подробния отговор! А по отношение на промоционалния код от суперхостинг, който получихме, той само за хостинг в комбинация с домейн ли може да се ползва или може и само за домейн или пък само за хостинг? Освен това хостингът в промоция е за 3 месеца, след това трябва ли да се продължи със същия план или може да се премине на друг?

0
mradkov avatar mradkov 12 Точки

За това не съм сигурен, тъй като не знам какъв промоционален код сте получили - най-добре е да попиташ на рецепцията.

Предполагам, че промоционалният код е само за хостинг.  Като след изтичане на периода, можеш да продължиш и на същият план но не е задължително. Ако искаш може да преминеш и на друг план.

Домейн обаче трябва да се заплати допълнително, като обикновено най-краткият период за който може да бъде закупен домейн е 1 година.

0
DeadMasterBG avatar DeadMasterBG 2 Точки

Здравей, BTroeva

Не е задължително! Също така може да си регистрираш безплатен домейн на freenom.com

Те са безплатни за 1 година! Не иска никакво заплащане за първата година...

Аз лично всичките ми домейни от там са на domain.ml

Дано да съм ти помогнал!

0
22/07/2017 22:30:38

Благодаря! Ще погледна! :)

0
Shully avatar Shully 18 Точки

Здравей,

Искам само да добавя, че можеш да използваш и Github Pages за безплатен хостинг. Единственият минус е, че твоят уебсайт ще бъде open-source, така че ако използваш база данни или нещо подобно, по-добре направи както казаха колегите.

0