Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DeyanPeychev avatar DeyanPeychev 21 Точки

Специалност "Web Design" в университетите. Кой е най-добрият избор?

Здравейте,

в средата на обучението си в СофтУни съм вмомента и тази година ще съм 11-ти клас, с което се предполага да започна да се ориентирам към кандидатстване в университети. Искам да се занимавам с front-end, по-точно с web design и съответно си търся тази специалност в някой от ВУЗ-овете в България. Прочетох на много места за различните университети, в които се предлага тази специалност, видях различни гледни точки, но искам да попитам и тук за вашите мнения. Имали ли сте опит с тези специалности, имате ли познати, които са учили тези специалности в България и като цяло някакви препоръки?

Благодаря предварително за отговорите и се извинявам, ако въпросът ми е не по конкретната тема. smiley

0
UI & Web Design 26/07/2017 16:58:40
DeyanPeychev avatar DeyanPeychev 21 Точки

Разгледах го и догодина най-вероятно ще се пусна и там, но все пак ми трябва и висше, а щом ще си губя 4 години, нека поне да е по специалността, с която искам да се занимавам, за това питах за ВУЗ-ове основно :) 

0
SvilenYanovski avatar SvilenYanovski 80 Точки

Препоръчвам съчетаването на Софтуни с НБУ. Преподавателите са свестни, често са имена в областта. Може да запишеш и minor, което ти е подспециалност - нещо по-дизайнерско например... Негатива е, че обучението е по-скъпо от държавните унита. Ако пък парите не са проблем - скачай компютърни науки в Американския Университет направо и си избери подходящи за теб дисциплини.

1
milentertimend avatar milentertimend 25 Точки

При положение че си избрал да продължиш обучението си в СофтУни, е напълно излишно да си губиш времето в който и да е университет.

3
TanyaZheleva avatar TanyaZheleva 354 Точки

Специално за уеб дизайн не мисля, че ще намериш много във ВУЗ-овете. Като кандидатстваща те съветвам да не се поддаваш и на "пикантните" имена за подобни специалности. На повечето места нищо няма да научиш. За уеб може би най-добре ще е НБУ. Ако не държиш да е държавен университет, тогава определено SoftUni Creative си струва. Не се насочвай към ФМИ/ТУ ако държиш точно на тази специалност (не казвам, че не стават, просто имат друга насока).

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.