Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки

Доколкото знам това е свързано с новия ъпдейт на VirtualBox. Без да съм конкретно наясно с проблема, бих ти препоръчал да изтеглиш по-стара версия на VB.

1
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

И аз имах проблеми с тази версия на програмата, доколкото разбрах от чичко Гугъл нещо не се харесват с моя Уиндоус (8.1) или драйвера на видеото или нещо такова.

Вариантите са или по-стара версия, както препоръча колегата, или друга програма. Аз си сложих WMWare Player и съм много доволен, защото всичко стана много лесно и си подкарах линукса без никакви проблеми за има-няма 5 минути без да ми се наложи някъде да гледам туториал.

1
salih1f1 avatar salih1f1 188 Точки

Инсталирах си WMWare Player. Проблема е, че след това компютъра ми стана адски бавен. Все пак благодаря за отговора. 

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Ами вероятно вече зависи от самия компютър. Моят е с добри параметри, аз на линукса съм му дал 4ГБ рам и 2 ядра на процесора и не изпитвам затруднения. 

Гледах тези дни първата лекция на Наков от курса по Java, там той имаше доста проблеми, защото хардуера не му е на ниво. За да пуснеш виртуална машина, трябва да имаш ресурсите.

Ако и компа ти е добър (поне 8ГБ рам, 4-ядрен процесор, добро видео), може наистина Player да не е най-добрият вариант. Нямам много опит с виртуални машини, но предполагам си има причини VirtualBox да е толкова популярен избор.

0
verito898 avatar verito898 265 Точки

А някой има ли проблем с курсора ,през virtual box ? Аз инсталирах пакета ,който е качил Наков  - всичко точно подкарах го ,резолюцията е добра , но като натисна примерно някой бутон всъщност трябва да преместя курсора една идея по-нагоре (или по-надоло не знам и аз вече ) :/

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.