Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Kriss22Ivanoff avatar Kriss22Ivanoff 15 Точки

Photoshop for Beginners?

Здравейте, искам да се науча да работя с Photoshop поне на едно средно ниво, но съм напълнo начинаещ и никога не съм работил с такава програма. Бихте ли ми дали съвет от къде да започна и коя версия на Photoshop да използвам?

Благодаря :)

0
Общи приказки
sevgin0954 avatar sevgin0954 557 Точки

Винаги работи с най новата версия и може да започнеш с някой курс на фотошоп от  pluralsight  softuni  или клипчета от youtube...

0
flareset avatar flareset 140 Точки

В Lynda com също има много добри курсове по фотошоп. Имат 30 дни free trial.

0
alexanderg avatar alexanderg 17 Точки

За какво конкретно планираш да го използваш .

И CS4 да подхванеш, същата интуитивността и голяма част от основната функционалност, се е запазила и в съвременните Photoshop версии.

Все пак, като един нормален човек, ще те посъветвам, да намериш, последната до този момент ревизия - CC 2017.1.1. 

За Photoshop специално има колкото искаш ресурси. Учи от всякъде, само не от книги.

Започни от YouTube и потърси уроци от тип "Photoshop Introduction Guide", след което продължи да търсиш определени неща, които те вълнуват. Запомни че Photoshop-а е просто инструмент и се учи бързо, когато го комбинираш с друго занимание.

Уроци на по-високо ниво има в: Udemy, Pluralsight, Tuts+

За Pluralsight специално, може да си осигуриш безплатен 3-месечен триал (преди беше 6 месечен), чрез Visual Studio. 

Виж тук: [https://devopscube.com/pluralsight-free-subscription/]

0
30/07/2017 14:32:20
Kriss22Ivanoff avatar Kriss22Ivanoff 15 Точки

Благодаря за информацията, общо взето планирам използването само за обработване на собствени снимки кано начало, нещо като хоби в свободното време. Но все още не съм избрал със сигурност с коя версия да работя, защото искам да използвам само една занапред и да свикна с нея.

0
alexanderg avatar alexanderg 17 Точки

Ако е за снимково композиране, обработване и т.н. изтегли си гореспоменатата CC версия. В новите версии има някои нововъведения върхи инструментите, които биха ти свършили работа в тая област. 

Eто един линк, който демонстрира някои от ключовите разлики м/у версиите:

[http://www.adobe.com/products/photoshop/versions.html]

0
30/07/2017 14:55:00
Kriss22Ivanoff avatar Kriss22Ivanoff 15 Точки

Има ли безплатна версия или всички са платени?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.