Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

paskal06 avatar paskal06 2 Точки

[Programming Fundamentals] 2.Placeholders - Strings and Text Processing

Здравейте колеги,

Judge ми дава 60/100. Провалените тестове са ми Runtime Error-и. Намерих различни входове, които чупят логиката на решението, но никой от тях не ми гърми задачата. Някой знае ли при какъв вход гърми?

 

решение - https://pastebin.com/SXjB2SgY

 

2. Placeholders

Placeholders in C# are really comfortable for use, right? How about you implement them to see just how easy they are.

Input

You will be given input lines containing a string with placeholders, i.e. “This is {0}. And that is {1}.”.

The input lines will be in the following format:

{string} -> {element}, {element2}

You should replace the placeholders in the string with the elements given after the “ -> ” delimiter. The elements are separated by “, ”. Each element has an index, so you must give them the right order. The first given element goes where the 0 is, the second to the 1, and so on…

Output

Print each string with its replaced placeholders, right after you’ve read it, and before reading the next one.

The input ends when you receive the command “end”.

Examples

Input

Output

I have a {0} and a {1} -> car, house

Cool, and I have a {0}. -> yacht

Darn... You beat me {0} {1} -> with, this

end

I have a car and a house

Cool, and I have a yacht.

Darn... You beat me with this

This is {2} {1} {0}. -> ment, I, what

And this is what you ment. -> nothing

end

This is what I ment.

And this is what you ment.

Hints

  • Since the sentences hold spaces, you cannot split the sentence and the values by space.
    There should be some functionality in C#, which removes the border spaces from a string, if you split it by
    “->”, though.
  • You might have to split the sentence and the values first, and then the values, because their delimiter contains a space.
Тагове:
0
Programming Fundamentals 31/07/2017 12:18:58
why_where_what avatar why_where_what 118 Точки
Best Answer

Здравей. Пробвай да сложиш като input това: 
This is {2} {1} {0}. -> ment, I

С две думи да имаш повече placeholder-и от елементите след -> 

Точно там гърми твоят код...

Разгледай моето решение ако искаш -->
https://github.com/whywherewhat/PFundExtendedMay2017/blob/master/13.StringsAndTextProcessing-Exercises/02.Placeholders/Program.cs

Предполагам има и по-лесен вариант, но това направих набързо. :)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.