Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

strikeit avatar strikeit 1 Точки

Какво мислите за Lenovo G710 "59412640"

Здравейте,

Решил съм да си закупя лаптоп за пръв път и да се науча да програмирам. Тъй като характеристиките на този лаптоп варирант аз съм избрал следните.

Intel® Core™ i7-4702MQ (6M Cache, 2.2GHz up to 3.2GHz)
8 GB DDR3 1600 MHz
NVIDIA® GeForce® GT 820M 2 GB

Цената горе долу мога да я намеяр до 1250лв.  И идеята ми е да си взема такъв слот за СД със ССД диск 120 гб или повече тъй като мисля че 120гб е 200 лева което е максимума които бих отделил за диск още един.

Какви са ви мненията и препоръките ? 

Благодаря :)

1
Хардуер
dentia avatar dentia 362 Точки

Здравей колега,

не е лошо лаптопчето, но имаш много клавиши да изхабиш докато ти притрябва реално това ссд и тоя процесор и рамта, че и тая видео карта. Бих ти препоръчала, ако ще ползваш лаптопа главно, за да се учиш да програмираш, да не хвърляш напразно пари и да се преориентираш към нещо малко по-евтино. :)

1
dim4o avatar dim4o 288 Точки

Екстра е машината. Изобщо не се замисляй - вземай си SSD ако можеш да си го позволиш. Аз съм с подобна машина и също сега се уча да програмирам. Изобщо не съжалявам за покупката. Ще видиш какъв кеф е да гледаш как избухват разни програми, които до сега си смятал за тежки.

Освен това машината може да ти послужи и за други цели. Не се знае как ще се завъртят нещата. Понякога ми се налага да рънвам софтуер, който използва 100% от мощта и. Иначе колежката е права, че това далеч не е минималната конфигурация. На 6-7 годишния ми лаптоп C# и Java кода се компилираха достатъчно бързо. Но това за конзолните приложениея. Ако си сложиш Android SDK и си пуснеш емулатор на телефон и тази машина, която сега гледаш може да ти се стори слаба в дадени моменти.

1
gudov avatar gudov 274 Точки

Най-добрият упдейт, който може да се направи е да се сложи SSD. Имам 2 еднакви компа(вкъщи и на работа), но на единия му сложих SSD и е просто с пъти по удобен от другия!

0
RumenVasilev avatar RumenVasilev 103 Точки

Колега, лично според мен няма нужда да се набиваш толкова за този процесор, аз бих взел i5 с едно 256гб ССД. Ще заграява по- малко, работи по- плавно и няма да има throttle. С тези прекрасни ССД- та, които правят последно време няма смисъл от инвестиция в такъв процесор. Освен това, толкова бързо остарявт процесорите, че си заслужава само, ако си hard gamer.

Добре си се насочил към ССД, дори най- добрата конфигурация върху едно обикновенно ХДД ще е тегава история. Това моето лично мнение, просто няма смисъл този лаптоп без ССД, каквото и да било то.

2
Shade avatar Shade 33 Точки

И аз съм на мнение, че е по - добре да вземеш i5 като процесор. Производителността му не е толкова значително по - малко от тази на i7-цата, но пък доста по малко грее. Също разгледай някакъв вариант с FULL HD матрица. Ще ми благодариш после хахах :D

1
MarioDandarov avatar MarioDandarov 27 Точки

Аз съм с тази машина и съм пределно доволен. Взех го за 1350 преди месец. Нямам никакви проблеми.

Надявам се да ме изкара 2-3 години докато имам свободни финанси да отделя за нещо по-добро.

На мен ми върши перфектна работа, върви наведнъж виртуална машина, с Visual Studio, с Photoshop CC, заедно с DreamWeaver, отворен браузър и още сума ти малки простотии.

С този процесор за в бъдеще можеш да сложиш още 8 рам и по-хубаво видео и ще те държи доста при добра поддръжка. :)

А SSD, не мисля, че ще ти трябва в следващите 2-3 години. Това вече мисля, че е неразумна инвестиция.

Иначе машината е супер, моя съвет е - взимай я.

0
MartinBorisov94 avatar MartinBorisov94 52 Точки

Аз лично ползвам предишното поколение 4 ядрена i7 + 8 рам + 120 ссд + 1 тб хдд + 2 гб видео. Работи ужасно бързо. Според мен си заслужава инвестицията в такава машина. За първо време няма да ползваш целия ресурс, но предполагам, че няма да вадиш 1000 лв след 1 год пак за машина нали така? ССД си заслужава парите, определено се усеща разликата, когато паля нещо от ССД-то и ХДД-то. Относно греещите I7 за една година не съм имал проблем.

1
strikeit avatar strikeit 1 Точки

Благодаря на всички за съветите и мненията :) Взех го, 1300, през фирмата и ще си дръпна и ДДС-то и ще ми излезе 1100 :) . По-натам ще инвестирам в ССД-то и  е чук :) Само не можах да разбера защо от 1 ТБ имам само 450 гб, пише че останалите са скрити поради някакъв резерв. :) Някои има ли идея как да го фикса ? и да си го разделя на 2, Ц и Д.  Сигурно ще позлвам пегасус за раздялата.

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Дай скрийншот от Disk Management на Windows да го видим харда?  

ПС. С него също можеш да направиш разделянето.

0
divery avatar divery 8 Точки

Дайте няк'ви линкове бе хора... и аз си търся сега нова машина и за 1300 лв такива характеристики нещо не намирам

 

0
sacho avatar sacho 1 Точки

А какво мислите също за Lenovo G710 но със следните параметри:

Процесор: INTEL CORE i5-4210M

честота на процесора: 2.60 - 3.20 GHz

РАМ: 8ГБ

DDR 3L

Видео карта: NVIDIA GEFORCE 820M 2ГБ

 

0
21/12/2014 00:38:06
SimeonSimeonov avatar SimeonSimeonov 77 Точки

Охо страйки и ти ли идваш в софт уни,много 04Bта виждам тука на последък,няма лошо :)

Лаптопчето иначе не е лошо за тея пари и ако ще го използваш за кодване основно ще ти свърши добра работа,тъй като има добър процесор и рам за тая цена.
За игри обаче 820м е много слабичко.

Също така ти препоръчвам матов екран ако все пак смяташ да го ползваш в залата на софт уни примерно.

Ако искаш виж и тея 2 лаптопа:

http://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-asus-k555ln-dm090d.html?___SID=U

http://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-asus-k550lb-xo183d-8gb.html?___SID=U

Процесорите са им по слаби определено,но имат матови екрани(единия е full HD),доста по добри видео карти,пък и от това което проучих на скоро asus>lenovo като относително качество(макар че нямам лично опит със лаптоп на леново).

Също така бих ти препоръчал да хвърлиш едно око на www.ardes.bg студентите от софт уни имат 5-10% отстъпка,аз реално дори и повече получих като взех един asuski republic of gamers за 1400лв при положение че е 1700лв.

Като им звънеш питай за Симеон Емануилов и го питаи за отстъпката за софт уни(не те проверява дали реално си студент).

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.