Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

GeorgiYanov avatar GeorgiYanov 5 Точки

[3D Animation] Render Settings

здравейте, 

в прозореца Render Settings полето Frame Range блокира и не мога да променя обхвата на рендиране, отворих и по рани етапи и на моделиране и на ригване  обаче пак не могат да се променят стойностите. опитах се да отворя сцената на друга версия на Мая, обаче ми дава грешка и не я отваря. някой знае ли разрешение на проблема или да почвам всичко отначало на друга версия на Мая , че тази 2017 е за мазохисти, тия от Аутодеск как могат да пуснат толкова бъгав продукт не мога да разбера. Сцената си я сейфам не по 3 пъти на ден ами по 30 пъти. И на всяка стъпка на проекта се връщам по 5 пъти и почвам всичко отначало. Между другото Мая 2016 е абсолютно същата боза.

 

Тагове:
0
3D Animation 02/08/2017 11:56:37
quadchamfer avatar quadchamfer 37 Точки
Best Answer

Здравей!

Пробвай с др.стойности в полето на Frame Range,различни от тези в timeline ,.т.е. ако сцената ти е 500 квадрата, в полето EndFrame вместо 500,въведи 501,а преди това разшири обхвата на рендериране в timeline. 

0
GeorgiYanov avatar GeorgiYanov 5 Точки

полето Frame Range, ми е фрийзнато, нищо не мога да променя вътре. и то ми е фрийзнато със старт 1 енд 10.000.

пробвах стартирах сцена още от моделирането, пак същото. Това са някакви програмни бъгове. С оутлайнера пак същото стои ми флотнат и затворен като го отворя ми показва само заглавния ред, всичко надолу ми е празно , но него мога да го отворя с клавишите. Мисля да дейнасталирам Маята и на ново да я инсталирам. Ама вероятността да не мога да си отворя сцените след това е доста голяма.

0
quadchamfer avatar quadchamfer 37 Точки

а настройките в render settings - file output- Frame Animation Ext  не са ти на single frame?  те трябва да са с extension(но това го знаеш)!!

0
GeorgiYanov avatar GeorgiYanov 5 Точки

ами май не го знаех :)

ок сега се оправи работата 

благодаря много 

 

0
MarielaShaleva avatar MarielaShaleva 10 Точки

Ако в момента на компютъра ти има две различни версии на програмата изтрии и двете и инсталирай само едната, и използвай учебната версия, тя не е толкова капризна. И се увери че настройките са същите който лектора показа още на първата лекция

0
StefanRumenovGrancharov avatar StefanRumenovGrancharov 31 Точки

Когато се рендира Еднократна снимка на сцена в Render Settings -> File Output -> Frame Animation ext.(extension) по подразбиране е на  name.ext(Single Frame)!
За Анимация със рендър tool-овете  "Batch Render" или "Render Sequence" се използва режима (Multi Frame) със еxtension по избор "name" или "name.ext"  (разликата в двата вида е във видимостта на файловото разширение на края на името).

0
05/08/2017 03:52:34
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.