Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ttitto avatar ttitto 1153 Точки

[Useful Info] PHP - подходящо IDE за PHP, HTML5, CSS и JS проект?

Колеги, поразгледах първите презентации от фаст трак курса по PHP но не намерих препоръчани IDEта, а за видео сега няма много време. Понеже всяко IDE си има силни и слаби страни досега все се намираше най-доброто за даден проект. Netbeans беше най-доброто за Java, VS с Webessentials+Emmet беше изборът ми за HTML+CSS, Webstorm беше върхът за Javascript.

Когато трябва в картинката обаче да включим и PHP за създаването на цялостен проект на динамичен website какво ще препоръчат по-опитните от вас. Само не ми казвайте, че трябва сам да опитам няколко и да си избера. Просто ми кажете какво вие сте избрали и защо!

Едно IDE трябва да прави няколко основни неща - да има добър интелисенс, да представя кода по лесно четим начин, да визуализира лесно грешки в кода и да позволява лесно дебъгване. И всичко това за всеки от езиците HTML, CSS, Javascript и PHP едновременно.

 

PS: Класация по отговорите по-долу:
Netbeans: 1

PHP Storm: 3

Sublime Text: 1

Zend Studio: 1

Тагове:
11
PHP Web Development Basics
dZf1aeA-plamen003 avatar dZf1aeA-plamen003 3 Точки

Най-добро IDE няма. Всеки ползва това, което му е най-удобно.

Аз бих ти препоръчал да пробваш NetBeans и PHPStorm. 

2
gstoyanov90 avatar gstoyanov90 99 Точки

Аз не че имам много опит, но си се кефя на Sublime text 2 за web development :) (не че е IDE)  

ps тук дебъгване не съм сигурен дали е ОК, ако въобще има, не ми се е налагало да ползвам в някои прости проектчета :)
2
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

От години ползвам NetBeans, наскоро обаче ми се наложи да използвам фреймуърк, в който е застъпено много магическо и метапрограмиране и някои неща могат да върнат various return types в зависимост от контекста на извикване или подадените параметри. Оказа се, че NetBeans в 50% от случаите фейлва за контекст на извикването и в 100% от случаите фейлва да се опита да парсне метода с подадения параметър и съответно връщаше return type-а на бейз класа, което не ми вършеше работа. Пробвах Eclipse и Visual Studio и двете фейлваха, даже повече в този случай. После си сложих PHP Storm и играта заспа :)) От тогава съм много доволен и ползвам само него

А и много по-добре парсва PHP Doc block-а за аутокъмплийт :)
5
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Аз от Java-та насам с продиктуте на JetBrains не се разделям. За php ще съм с PHPStorm. Дано SoftUni да помогнат за ключове, за легални копия. Иначе имат 30-дневен триал или торенти много... (вие си знаете).

4
Petya avatar Petya 2461 Точки

Вече имаме лицензи за PhpStorm , вижте си пощите :))

5
Stoyan.Stoyanov avatar Stoyan.Stoyanov 96 Точки

Да, вече имаме лицензи за PhpStorm :)!

Нямам много опит в сферата, но доколкото съм чувал Zend Studio е много тачено специално за разработка на PHP проекти, само дето е платено..

0
Mitaka avatar Mitaka 45 Точки

Не ми се прави нова тема :) така че: Code snippets in PhpStorm

 

eco       echo "$END$";

fore      foreach ($ITERABLE$ as $$$VAR_VALUE$){$END$}

forek     foreach ($ITERABLE$ as $$$VAR_KEY$ => $$$VAR_VALUE$) {$END$}

inc        include "$END$";

inco      include_once "$END$";

prif       private function $NAME$($PARAMETERS$){$END$}

prisf      private static function $NAME$($PARAMETERS$){$END$}

prof      protected function $NAME$($PARAMETERS$){$END$}

prosf     protected static function $NAME$($PARAMETERS$){$END$}

pubf      public function $NAME$($PARAMETERS$){$END$}

pubsf    public static function $NAME$($PARAMETERS$){$END$}

rqr        require "$END$";

rqro      require_once "$END$";

thr        throw new $END$

6
Fleshian avatar Fleshian 379 Точки

Ако някой се чуди къде се намират вградените code snipetti: File -> Setting -> IDE Settings -> Live Templates -> PHP. От там могат и да се добавят нови снипети.

3
Ventsislav avatar Ventsislav 343 Точки

Поирграх си да направя един tutorial , за тези на които не им е ясно как да си добавят снипети : цък . Добавил съм и 7 готови снипета laughing

3
rvmladenov avatar rvmladenov 293 Точки

Ако говорим за безплатните IDE-та ... в началото почнах да бачкам с NetBeans, но нещо не ме изкефи. След което минах на Eclipse PDT и някак си почна да ми харесва, но мисля и него да го сменям с PHPStorm(все пак имаме безплатен key), пък да видим :)

Също от извесно време работя с Cloud 9(това е Cloud IDE) и страшно много му се кефя.

0
AlexKondov avatar AlexKondov 91 Точки

Смятам, че е въпрос на предпочитания и свикване. Лично аз си ползвам Sublime от HTML&CSS насам и нямам оплаквания. Слагам си необходимите плъгини и всичко е ОК.

0
birkoff avatar birkoff 46 Точки

За PHP, няма по-добро от PHPStorm-a. Ако пък използвате и Yii-то сте на коня

0
gngeorgiev avatar gngeorgiev 90 Точки

Изобщо не го мисли толкова, слагай SublimeText и разцъквай докато мине курса. Има аддони за PHP, така че г/д и интелисенс ще имаш. Най-вероятно (стискам ти палци) след курса няма да ти се наложи да пипнеш PHP еver again.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.