Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DJBuro avatar DJBuro Trainer 105 Точки

Колега прегледай си кода, в часта в която една карта вече не е в тестето. Трябва да принтираш "Card is not in the deck."

П.П. ти всъщност проверяваш дали дадена карта е в тестето на играч, а целта е да имаш тесте от 52 карти. Когато раздадеш една карта на играч, трябва да проверяваш дали съществува в главното тесте с карти. 

0
02/08/2017 23:17:09
AlucardDracula avatar AlucardDracula 416 Точки

при примерния инпут имах точно тоя проблем, но го оправих при try catch-а. Като гледам логиката си май само при еквивалентни карти може да имам проблеми, може би аз греша, тъй като в условието нищо не пише относно това.

0
tiapko avatar tiapko 31 Точки

За да избегнеш объркване, направи едно тесте (dict) с всички карти и като раздаваш карта я вади от него, съответно, ако такава карта не съществува, гърмиш преди да бръкнеш в тестето и ако вече е раздадена гърмиш с exception. С този подход реших задачата от първия път.

Виж подхода тук(ще трябва да се ориентираш малко): https://github.com/tmollov/myCodes-SoftUni/blob/master/CS%20OOP%20Advanced/Enumerations%20and%20Attributes/8.%20CardGame/MainClass.cs

1
AlucardDracula avatar AlucardDracula 416 Точки

прав си колега, ето update-нах на MainClass-а ми 

Все още ми е интересно защо когато имах 2 отделни метода за играчите ми даваше 60/100, а пък след като направи едно общо тесто, 100/100, тъй като използвам същата логика за да запаметя всички карти.

0
03/08/2017 00:32:32
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.