Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Nackey avatar Nackey 4 Точки

Колко натоварено е след Basic модула?

Привет,  колко време е необходимо за учене и практика горе-долу след basic модула? В блога на Наков четох, че е между 6-10 часа на ден и се завършва за година и половина. Знам, че всеки усвоява за различно време материала, но при средно за месеца 4-5 часа на ден има ли човек шанс да се справи ?

Тагове:
0
Въпроси за SoftUni
Kristian8606 avatar Kristian8606 42 Точки

За  4 -5 часа на ден е възможно според мен .

Въпроса е да успяваш да се фокусираш и да разбираш взетия матерял. Не е нужно да учиш по 6 -8 или 10 часа. 

Просто учи и когато зациклиш почиваи и се разнообразяваи с други неща

 

https://youtu.be/iyxDTh3h-eU това видео би ти било полезно . 

 

1
sevgin0954 avatar sevgin0954 557 Точки

Възможно е.Всеки човек усвоява за различно време материала.

0
Pilgrimage avatar Pilgrimage 515 Точки

Ако учиш линейно, т.е. не записваш повече от един курс наведнъж, завършването си отнема над две години (имам предвид C#  и Java). За JavaScript и PHP може и да е по-малко.

Що се отнася до натоварването, както и колегата е казал, много зависи как ти върви разбирането на материала и способността ти да се концентрираш. И все пак си изисква по няколко часа на ден. При това с всеки следващ модул натоварването се увеличава - появяват се и индивидуални и курсови проекти.

Но и без тях, практически във всяко домашно, последните една или няколко задачи са по-сложни и изискват самостоятелно търсене, ровене в интернет, четене и пробване. А това също отнема време. Преди седмица само за една задача ми отидоха два дни. :-)

Така, че учението си изисква сериозно посвещаване на време и внимание. :-)

2
Nackey avatar Nackey 4 Точки

Благодаря за отговорите. Аз съм с Java, харесва ми и възнамерявам да продължа с него до края без да се отклонявам и да записвам допълнителни курсове. 

Мерси за клипа, колега! Много полезно инфо 

0
Pilgrimage avatar Pilgrimage 515 Точки

Успех, колега! :-)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.